| Autor: redakcja1

Przemysław Bochat nowym prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

W dniu 26 kwietnia br. w Sopocie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Ważnym punktem obrad były wybory nowych władz Izby w tym Prezesa Zarządu.

Przemysław Bochat nowym prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Wybory zorganizowane zostały wg zasad nowo przyjętego statutu, który został przegłosowany na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Członków Izby w dniu 21 marca br.

Członkowie Izby zdecydowali, że Prezesem organizacji zostanie Przemysław Bochat z firmy Swimer Sp. z o.o. Sp. k. Prezes został wybrany na czteroletnią kadencję.

Przemysław Bochat jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie rolnictwa na UTP w Bydgoszczy, jest również absolwentem studiów MBA.

Posiada doświadczenie jako członek zarządu oraz członek rady nadzorczej w spółkach prawa handlowego. W swojej dotychczasowej karierze pochwalić się również może rolą przedsiębiorcy i rolnika.

Od 2006 roku był zaangażowany w działalność marketingową firmy BIN silosy zbożowe. Obecnie odpowiada za marketing i zarządzanie firmy Swimer z Torunia - europejskiego lidera w produkcji zbiorników do magazynowania płynów.

Od 2009 roku był członkiem zarządu Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, w którym odpowiada m.in. za promocję produktów spożywczych pochodzenia zbożowego, w 2022 roku objął stanowisko wiceprezesa zarządu, od 2023 roku pełni funkcję prezes zarządu Związku. Ponadto od 2023 roku jest również Wiceprezesem Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.

W wolnych chwilach interesuje się myślistwem i motoryzacją, do jego zainteresowań należą także odnawialne źródła energii i podróże.


 


Tagi:
źródło: