| Autor: metalfach

Unowocześniony i zmodyfikowany rozrzutnik N274 od Metal–Fach

Rozrzutnik obornika N274 to jeden z kilkunastu tego typu urządzeń, jakie w swojej ofercie ma sokólski Metal – Fach. O ostatnim czasie został zmodyfikowany i unowocześniony. Najbardziej charakterystyczne cechy jakimi wyróżniał się do tej pory to: ładowność 10 ton. Podwozie jednoosiowe sztywne z resorowanym dyszlem. Maszyna ma również szeroki rozstaw kół. Opony o dużym rozmiarze są gwarancją dobrej pracy na pochyłym czy podmokłym terenie. Wymienne, przykręcane zęby wirnika są wykonane z wysokogatunkowej stali.

Unowocześniony i zmodyfikowany rozrzutnik N274 od Metal–Fach

Rozrzutnik N274

 
Konstruktorzy z Metal – Fachu w ostatnim czasie zmodyfikowali kilka rozrzutników, w tym również N274. W pierwszej kolejności zmienili jego wygląd. Wzmocnione zostały listwy i łańcuch przenośnika podłogowego, wał napędzający i koła łańcuchowe przenośnika podłogowego. Dodatkowe wzmocnienie otrzymała również przekładnia napędzająca przenośnik, a także układ napinający łańcuch.
 
W nowszej wersji N274 zasuwa wysuwana do góry - dzięki temu można zastosować nadstawki (dotychczas przy otwieraniu zasuwa pochylała się do przodu). Aktualnie istnieje też możliwość zamontowania nadstawek z siatki lub pełnych z blachy. W unowocześnionym modelu można również swobodnie regulować i zamykać jedną z osłon adaptera, która jednocześnie będzie służyła jako deflektor - ekran kontroli rozrzutu.
 
Każdy bęben wirnika jest wyważony, co w znacznym stopniu ogranicza drgania i wpływa na komfort pracy. Agregacja z ciągnikiem odbywa się poprzez zaczep dolny. W celu zabezpieczenia zastosowano wałek przekaźnika mocy ze sprzęgłem przeciążeniowym kołkowym. Rozrzutnik posiada klapę tylną podnoszoną hydraulicznie, a jej dolna część jest uszczelniona gumowym piórem zabezpieczającym przed wysypywaniem się lub wyciekaniem materiału. Sterowanie maszyny za pomocą hydrauliki dwusekcyjnej (lub za dopłatą jednosekcyjnej – dodatkowy rozdzielacz). Wysokość załadunku (odległość między górną krawędzią ściany a podłożem) 2650mm. Moc minimalna ciągnika agregowanego z rozrzutnikiem – 90KM.
 
Rozrzutnik N274 powstał z myślą o zmniejszeniu energochłonności procesu rozrzucania obornika. W zetknięciu z wysokimi cenami produktów naftowych jest on idealnym rozwiązaniem dla rolników.
 
Zalety:
  • Duża ładowność: maksymalnie wynosi ona 10 ton
  • Stabilna jazda – rozrzutnik posiada podwozie jednoosiowe sztywne z resorowanym dyszlem
  • Komfort – każdy bęben wirnika jest wyważony w celu ograniczenia drgań.
  • Sprawność - hydrauliczny napęd przenośnika podłogowego z możliwością sterowania prędkością
Poznaj dane techniczne rozrzutnika obornika N274...


Tagi:
źródło: