Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portaluUnowocześniony i zmodyfikowany rozrzutnik N274 od Metal–Fach

Dodano: 2017-03-27

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rozrzutnik obornika N274 to jeden z kilkunastu tego typu urządzeń, jakie w swojej ofercie ma sokólski Metal – Fach. O ostatnim czasie został zmodyfikowany i unowocześniony. Najbardziej charakterystyczne cechy jakimi wyróżniał się do tej pory to: ładowność 10 ton. Podwozie jednoosiowe sztywne z resorowanym dyszlem. Maszyna ma również szeroki rozstaw kół. Opony o dużym rozmiarze są gwarancją dobrej pracy na pochyłym czy podmokłym terenie. Wymienne, przykręcane zęby wirnika są wykonane z wysokogatunkowej stali.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rozrzutnik N274

 
Konstruktorzy z Metal – Fachu w ostatnim czasie zmodyfikowali kilka rozrzutników, w tym również N274. W pierwszej kolejności zmienili jego wygląd. Wzmocnione zostały listwy i łańcuch przenośnika podłogowego, wał napędzający i koła łańcuchowe przenośnika podłogowego. Dodatkowe wzmocnienie otrzymała również przekładnia napędzająca przenośnik, a także układ napinający łańcuch.
 
W nowszej wersji N274 zasuwa wysuwana do góry - dzięki temu można zastosować nadstawki (dotychczas przy otwieraniu zasuwa pochylała się do przodu). Aktualnie istnieje też możliwość zamontowania nadstawek z siatki lub pełnych z blachy. W unowocześnionym modelu można również swobodnie regulować i zamykać jedną z osłon adaptera, która jednocześnie będzie służyła jako deflektor - ekran kontroli rozrzutu.
 
Każdy bęben wirnika jest wyważony, co w znacznym stopniu ogranicza drgania i wpływa na komfort pracy. Agregacja z ciągnikiem odbywa się poprzez zaczep dolny. W celu zabezpieczenia zastosowano wałek przekaźnika mocy ze sprzęgłem przeciążeniowym kołkowym. Rozrzutnik posiada klapę tylną podnoszoną hydraulicznie, a jej dolna część jest uszczelniona gumowym piórem zabezpieczającym przed wysypywaniem się lub wyciekaniem materiału. Sterowanie maszyny za pomocą hydrauliki dwusekcyjnej (lub za dopłatą jednosekcyjnej – dodatkowy rozdzielacz). Wysokość załadunku (odległość między górną krawędzią ściany a podłożem) 2650mm. Moc minimalna ciągnika agregowanego z rozrzutnikiem – 90KM.
 
Rozrzutnik N274 powstał z myślą o zmniejszeniu energochłonności procesu rozrzucania obornika. W zetknięciu z wysokimi cenami produktów naftowych jest on idealnym rozwiązaniem dla rolników.
 
Zalety:
 • Duża ładowność: maksymalnie wynosi ona 10 ton
 • Stabilna jazda – rozrzutnik posiada podwozie jednoosiowe sztywne z resorowanym dyszlem
 • Komfort – każdy bęben wirnika jest wyważony w celu ograniczenia drgań.
 • Sprawność - hydrauliczny napęd przenośnika podłogowego z możliwością sterowania prędkością
Poznaj dane techniczne rozrzutnika obornika N274...

1 2

Google+


źródło: Metal-Fach

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rozrzutnik obornika N272/6 VIKING 18T
 • Rozrzutnik obornika N272/6 VIKING 18T

  Spółka Metal-Fach z Sokółki posiada w swojej ofercie bogatą propozycję wielu modeli niezawodnych i efektywnych rozrzutników obornika. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje model N272/6...
 • Nawozy naturalne z zielonym światłem
 • Nawozy naturalne z zielonym światłem

  Od 1 marca znów można stosować nawozy naturalne, takie jak obornik, gnojowica oraz gnojówka do nawożenia gleby.
 • Kalendarium prac ogrodniczych w marcu
 • Kalendarium prac ogrodniczych w marcu

  Marzec jest bardzo ważnym miesiącem dla miłośników uprawy roślin w ogrodach. Przede wszystkim w tym miesiącu wreszcie zawita do nas upragniona wiosna.
 • Metal-Fach na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej w Kownie
 • Metal-Fach na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej w Kownie

  Sokólski Metal–Fach, jeden z czołowych producentów maszyn rolniczych w kraju, zaprezentuje swoją ofertę podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej w Kownie. Tym razem przedsiębiorstwo chce...
 • Tereny OSN a przechowywanie obornika
 • Tereny OSN a przechowywanie obornika

  Ustanowienie obszarów szczególnie narażonych na zanieczyszczenia spowodowane przez azotany pochodzenia rolniczego (OSN) oraz ustanowienie dla tych obszarów programów działań wynika z realizacji...

Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl