| Autor: metalfach

Rozrzutnik obornika N272/6 VIKING 18T

Spółka Metal-Fach z Sokółki posiada w swojej ofercie bogatą propozycję wielu modeli niezawodnych i efektywnych rozrzutników obornika. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje model N272/6 VIKING 18T. To całkowita nowość.

Rozrzutnik obornika N272/6 VIKING 18T

Rozrzutnik obornika N272/6 VIKING 18T


W tej wersji konstruktorzy Metal-Fachu wprowadzili nową wzmocnioną ramę razem z zawieszeniem. Maszynę charakteryzują gigantyczne rozmiary a jej maksymalna ładowność wynosi aż 18 ton. Viking noże rozwinąć swoją prędkość do 40km/h. Podwozie typu tandem zostało oparte na resorach parabolicznych. Zamontowana w nim wzmocniona konstrukcja przenośnika podłogowego, sterowanego napędem hydraulicznym posiada ogniwa o grubości 14mm. To urządzenie uniwersalne. Dzięki wyposażeniu go w specjalny adapter przy jego pomocy można roztrząsać różne rodzaje obornika, torfu czy kompostu. Maszyna jest efektywna, trwała ale i bezpieczna.

Napinanie łańcuchów przenośnika odbywa się za pośrednictwem śrub naciągowych. Ponadto zastosowano w nim specjalną ochronę przed przeciążeniem za pomocą sprzęgła ciernego. Odpowiednia konstrukcja maszyny umożliwia równomierne rozrzucanie masy obornika od 8 do 12m.

Co ciekawe, istnieje możliwość ustawienia odpowiedniej dawki roztrząsanego materiału za pomocą hydraulicznie regulowanej zasuwy tylnej. Ze względów na bezpieczeństwa, zasuwę wyposażono dodatkowo we wskaźnik podnoszenia zasuwy. Viking został wyposażony w skorupową skrzynię ładunkową i resorowany hydraulicznie dyszel do łączenia z dolnymi zaczepami ciągnika.

Półmetrowe nadstawki Vikinga mają aż 5m3 przestrzeni ładunkowej. Łączna długość powierzchni ładunkowej wewnątrz to 5 metrów a szerokość 2 metry. Wysokość krawędzi podłogi od podłoża to niespełna 1,5 metra. Dopuszczalne maksymalne obciążenie dyszla wynosi 3 tony. Viking N272/6 posiada hydraulicznie podnoszoną ścianę tylną – zasuwę i drabinkę ułatwiającą dostęp do skrzyni ładunkowej.

Zalety:

- Wygoda: sprzęt wyposażono w podwozie tandem na resorach parabolicznych

- Stabilność: półmetrowe nadstawki Vikinga mają aż 5m3 przestrzeni ładunkowej. Łączna długość powierzchni ładunkowej wewnątrz to 5 metrów a szerokość 2 metry. Wysokość krawędzi podłogi od podłoża to niespełna 1,5 metra. Dopuszczalne maksymalne obciążenie dyszla wynosi 3 tony.

- Uniwersalność: dzięki wyposażeniu go w specjalny adapter przy jego pomocy można roztrząsać różne rodzaje obornika, torfu czy kompostu. Maszyna jest efektywna, trwała ale i bezpieczna.

- Wydajność: zastosowano dwubębnowy adapter pionowy nachylony do przodu. Urządzenie posiada przykręcane, wymienne zęby wykonane z wysokogatunkowej stali.

- Bezpieczeństwo: hamulec ręczny postojowy, hamulec pneumatyczny dwuobwodowy lub hydrauliczny jako wersja dodatkowa, błotniki i oświetlenie oraz kliny – to wszystko wpływa na bezpieczeństwo użytkowania.

Poznaj dane techniczne rozrzutnika obornika N272/6 VIKING 18T...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!