| Autor: redakcja1

SAMSON wprowadza na rynek nowy wtryskiwacz do dokładnego i delikatnego dozowania

SAMSON AGRO A/S, z siedzibą w Viborg w Danii, dodał kolejny wtryskiwacz do gamy narzędzi – wtryskiwacz jednotarczowy SAMSON TS. SAMSON TS został zaprojektowany z myślą o optymalnym wykorzystaniu wartości nawożenia gnojowicy poprzez delikatne wtryskiwanie w większej liczbie rodzajów upraw i warunków glebowych.

SAMSON wprowadza na rynek nowy wtryskiwacz do dokładnego i delikatnego dozowania
Nowy wtryskiwacz jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych, 8 i 12 metrów, SAMSON TS 8 i SAMSON TS 12.

Zaprojektowany z myślą o rolnictwie klasycznym, uprawie bezorkowej i strip till

SAMSON TS współpracuje z wozem do gnojowicy PG II i sterownikiem SlurryMaster 8000, aby nakładać ciecz dokładnie, delikatnie i inteligentnie.

Dzięki wąskiemu krążkowi wtryskiwacza, który otwiera rowek do wstrzykiwania cieczy, SAMSON TS dozuje składniki odżywcze dokładnie tam, gdzie rośliny mogą je najlepiej wchłonąć, bez rozbijania i mieszania gleby, jak w przypadku tradycyjnego wtrysku.
 
- Powszechnie wiadomo, że gdy rośliny otrzymują składniki odżywcze w systemie korzeniowym, w odpowiedniej objętości i we właściwym czasie, emisja szkodliwych dla środowiska substancji jest zminimalizowana. Wraz z chęcią zmniejszenia tych emisji poprzez wtrysk gnojowicy, nowe zasady uprawy, takie jak rolnictwo klasyczne, No Till i Strip Till zyskują obecnie na popularności. Opracowaliśmy SAMSON TS do użytku w ramach tych właśnie zasad - mówi Niels Haubjerg, Product Manager for Slurry Technology w SAMSON AGRO A/S.

SAMSON TS jest również w pełni przygotowany do automatycznych systemów sterowania z GPS i elektronicznymi mapami aplikacji.

Wtryskiwacz podzielony jest na sekcje o szerokości 1 metra, z których każda może być obsługiwana indywidualnie za pomocą SlurryMaster 8000. Indywidualna kontrola za pomocą 8 lub 12 sekcji pomaga uniknąć nadmiernego i niedostatecznego nawożenia podczas nakładania się klinów i uwrocia.

SAMSON TS wykorzystuje zmienne dawkowanie do dokładnego wstrzykiwania wymaganych ilości składników odżywczych za pomocą zautomatyzowanego procesu we współpracy z kompatybilnym z ISOBUS systemem GPS opartym np. na mapach plonów z ostatnich lat.
 
Obie części przyczyniają się do zwiększenia potencjału plonowania dzięki bardziej wydajnemu nawożeniu, ale także mają korzyści dla środowiska poprzez zmniejszenie lokalnego nawożenia i stosowanie składników odżywczych w zależności od potencjału absorpcyjnego gleby, a także roślin. SAMSON TS trafił już do sprzedaży od 1 maja 2021 r., Ale oficjalne ogłoszenie zostało opóźnione z powodu odwołanych targów, dlatego premiera oficjalnie nie nabrała tempa aż do dziś.
 
SAMSON TS - Najważniejsze cechy

Wtryskiwacze jednotarczowe TS są zaprojektowane z myślą o optymalnym wykorzystaniu wartości nawożenia gnojowicy w większej liczbie rodzajów upraw i warunków glebowych. Wtryskiwacz jest dostępny w dwóch szerokościach, 8 lub 12 metrów, TS 8 i TS 12.

• SAMSON TS może wstrzykiwać ciecz w uprawę roślin i wykonywać delikatne wtryskiwanie w ściernisko i pola uprawne z kontrolą przekroju
• Zbudowane w przekrojach, które wraz z regulacją głębokości zapewniają jednolitą głębokość roboczą
• Nacisk do 175 kg na tarczę
• Sekcje mają szerokość 1 metra i są odpowiednio 8 lub 12 pojedynczych sekcji tarczowych, z których każda jest zamontowana na ramie głównej z punktem obrotowym. Daje to wtryskiwaczowi większą elastyczność podczas pokonywania zakrętów, a także w pagórkowatym terenie.
• Każda sekcja ma cztery pojedyncze tarcze wymagające minimalnej konserwacji i precyzyjnej indywidualnej funkcji ADS (anti-drip stop), która minimalizuje czas rozpoczęcia / zatrzymania, zapewniając wysoką dokładność aplikacji.
• Wysokiej jakości materiały budowlane o wysokiej wytrzymałości
• Niska masa netto 2 650 kg dla TS 8 i 3 400 kg dla TS 12
• Oba modele wyposażone są w znany dystrybutor SAMSON, który charakteryzuje się dużą wydajnością i mocnymi częściami zużywającymi się.


Tagi:
źródło: