| Autor: oxytree

Sezon sadzenia i dostaw Oxytree 2017 zakończony!

Minął kolejny sezon, w którym plantacje w Polsce powiększyły się o kolejne setki tysięcy sadzonek szybko rosnącego drzewa. Oxytree wybiera coraz więcej rolników, którzy szukają alternatywnych inwestycji i zysku z drewna. Docenili je również miłośnicy zieleni, którym zależy na wyjątkowej ozdobie ogrodowej.

Sezon sadzenia i dostaw Oxytree 2017 zakończony!
W tym sezonie sadzonki Oxytree przyjechały do Polski już pod koniec kwietnia. Umieszczone zostały w specjalnie przygotowanych tunelach foliowych na terenie Centrum Logistycznego Oxytree w Stoszycach nieopodal Wrocławia. To właśnie stąd, po przejściu kwarantanny i kontroli jakości rozwożone były na początku maja do swoich nowych właścicieli. Gotowe do posadzenia rośliny trafiły nie tylko na plantacje i do ogrodów klientów, ale i na Pokazową Plantację Oxytree. Drzewa, które trafiły na firmową plantację sadzone były podczas Pikniku Rodzinnego. W trakcie wydarzenia każdy zainteresowany Oxytree mógł własnoręcznie posadzić drzewo, sprawdzić jak przygotować grunt pod uprawę, zapewnić odpowiednie nawodnienie oraz prawidłowo pielęgnować drzewo. Firmowa plantacja powstała na terenie Centrum Logistycznego gdzie organizowane są cyklicznie Dni Otwarte, podczas których o sadzeniu, uprawie i pielęgnacji Oxytree porozmawiać można ze specjalistami.
 
Sezon 2017 to dla Oxytree Solutions Poland niezwykle pracowity czas, nie tylko ze względu na powstanie Centrum Logistycznego i Pokazowej Plantacji. To przede wszystkim czas odwiedzin na plantacjach, które założone zostały zarówno w tym, jak w i zeszłym roku. Posadzone w maju i czerwcu 2017 sadzonki Oxytree już w lipcu musiały zmierzyć się z trudnymi warunkami naszego polskiego kliematu. Obfite deszcze i porywisty wiatr, który towarzyszył lipcowym nawałnicom nie wyrządziły większych szkód – posadzone o czasie Oxytree zdążyły rozwinąć swój system korzeniowy i umocnić pędy na tyle, aby poradzić sobie z trudnymi warunkami. Eksperci Oxytree dzielili się z nami relacjami z wizyt również na rocznych plantacjach, na których Oxytree podcinane były w maju 2017. Zabieg stymulujący ich wzrost dał imponujące efekty, które zobaczyć mogliśmy na licznych nagraniach, którymi dzieli się z nami na bieżąco.
 
Zakończył się sezon sadzenia, ale nie sprzedaży – szybko rosnące drzewa Oxytree zamawiać można przez cały rok. Wszystkie zamówienia złożone po 1 sierpnia 2017 realizowane będą od maja 2018.


Tagi:
źródło: