| Autor: gospodarzpl

Silosy firmy BIN – innowacyjne rozwiązania

Zdaniem Pana..., jednego z użytkowników silosów firmy BIN, zmieniły myślenie rolników i jednocześnie wprowadziły na polski rynek bardzo interesującą i konkurencyjną ofertę.

- Jestem absolutnie przekonany i to obserwuję nie tylko na Kujawach, ale i w całej Polsce, że ta firma odegrała najważniejszą rolę w upodmiotowieniu rolników na rynku. Wszyscy rolnicy, kiedy przeszli ze zbioru dwufazowego gdzie zboże dojrzewało w kłosach, w snopkach, stodołach czy też w stogach, przechodziliśmy w latach 70-tych i 80-tych na tryb kombajnowy. Bardzo wielu rolników miało problem jak przechowywać w dobrych warunkach bez popsucia, bez gnicia czy bez pleśnienia zboża – tłumaczy Pan ...
 
Silosy, które pojawiały się na początku istnienia firmy miały pojemność na kilkadziesiąt ton, co w efekcie wielu rolnikom wystarczało. Ważnym aspektem była sama forma sprzedaży zboża, które produkował dany rolnik – trudna sprzedaż nie pozwalała też rolnikowi na zakup droższego, większego zbiornika.
 
- Są przygotowani również do nowych wyznań, do tego, aby wejść w inne produkty potrzebne rolnictwu, np. związane z produkcją pasz, z przetwarzaniem surowców paszowych, czyli oparcia rozwoju o to, co w tej chwili jest dla Polski najważniejsze – podkreśla ...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!