| Autor: oxytree

Szybko rosnące drzewo Oxytree na Targach Gardenia 2018

Ogród to nie tylko kwiaty! Podczas Targów Gardenia 2018 w Poznaniu, które odbędą się w dniach 22-24 lutego bieżącego roku odwiedzający będą mogli poznać jedno z najbardziej docenianych drzew ozdobnych – szybko rosnące drzewo tlenowe Oxytree.

Szybko rosnące drzewo Oxytree na Targach Gardenia 2018
Tym, co wyróżnia Oxytree na tle pozostałych roślin jest bardzo szybki wzrost. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom Oxytree potrafi osiągnąć nawet 2 metry wysokości w ciągu kilku miesięcy. Sposób na zaaranżowanie ogrodu lub przydomowej działki w niezwykle krótkim czasie to jedno – walory estetyczne sprawiają, że drzewo wyróżnia się na tle pozostałych. Piękny, fioletowo-biały, bogaty kwiatostan przyciągnie wzrok każdego przechodnia. Podobnie jak imponujące liście, których średnica może dochodzić nawet do 50 cm. Ich rola zaś to przede wszystkim ochrona przed słońcem – dzięki swojej dużej powierzchni stwarzają idealne warunki na zagospodarowanie altanki lub miejsca na odpoczynek.
 
Określenie „drzewo tlenowe” Oxytree zawdzięcza zdolności do produkcji ogromnych ilości tlenu. Wiąże się to również z absorpcją bardzo dużych ilości dwutlenku węgla. 111 ton z hektara – tyle CO2 jest w stanie pochłonąć Oxytree w ciągu roku, podczas gdy rodzime gatunki drzewa, jak buk czy dąb pochłaniają zaledwie 7-11 ton z hektara rocznie.
 
Odwiedź stoisko Oxytree podczas Targów Gardenia 2018 i przekonaj się, dlaczego Oxytree to idealna roślina do ogrodu, na przydomową działkę, jak również element przestrzeni miejskiej, który może mieć zbawienny wpływ na jakość powietrza.
 
Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o. – pawilon 3A, stoisko nr 79.


Tagi:
źródło: