| Autor: redakcja3

VII Wojewódzki Konkurs Orki z firmą INTER-VAX

W minioną niedzielę, 21 września mieliśmy okazję gościć na Wojewódzkim Konkursie Orki organizowanym już od siedmiu lat dla rolników z województwa kujawsko-pomorskiego.

VII Wojewódzki Konkurs Orki z firmą INTER-VAXCztery minione edycje tego konkursu zostały zorganizowane przez firmę Inter-Vax ze Żnina, która przejęła rolę głównego organizatora od technikum Rolniczego w Bielicach. Wydarzenie to, od samego początku nieprzerwanie cieszy się powodzeniem wśród rolników z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest również Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza.

Inter-Vax jako dealrer ciągników Zetor oraz pługów rolniczych marki Unia, może zapewnić na potrzeby konkursu równe zestawy maszyn, z takimi samymi pługami i ciągnikami o równej mocy. Dzięki temu wszyscy uczestnicy konkursu mają zapewnione takie same warunki podczas przeprowadzania konkursu.
Inter-Vax od czterech lat organizuje konkursy orki wraz z pokazami maszyn rolniczych zarówno w formie wystaw statycznych jak i w szczególności pokazów polowych.

Dodatkowo konkursom towarzyszy prezentacja oferty firm współpracujących z Inter-Vaxem, zarówno firm produkujących sprzęt rolniczy, jak i znanych marek dostarczających nawozy i inne komponenty wykorzystywane w rolnictwie. Podczas tegorocznej wystawy statycznej i pokazów polowych mogliśmy podziwiać m.in. pełną ofertę ciągników marki Zetor w nowym wydaniu, zarówno pod względem ulepszeń technicznych, jak i w nowym designie. Nieodłącznym składnikiem wojewódzkich konkursów orki stał się coroczny piknik rodzinny, który z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w Polsce, w tym roku nie został zorganizowany. Mimo to, podczas imprezy nie zabrakło muzyki na żywo i licznych konkursów dodatkowych dla dorosłych i dla dzieci. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza zadbała również o poczęstunek dla odwiedzających teren wystawy.

 
Mówi Pan Wacław Górny - właściciel firmy Inter-Vax: w ubiegłym roku, na terenie samej wystawy gościliśmy 60 firm, które prezentowały swoją ofertę. W tym roku celowo, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem, obniżyliśmy liczbę wystawców do 15. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już zorganizować zarówno konkurs orki, jak i wystawę rolniczą oraz piknik rodzinny z takim rozmachem, jak miało to miejsce w latach ubiegłych.


 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!