| Autor: DRAMINSKI

Wilgotnościomierze i testery wilgotności do ziarna. Cechy i korzyści.

Wilgotnościomierz do ziarna. Czy jest potrzebny? Postęp technologiczny i zastosowanie rożnego rodzaju urządzeń elektronicznych w produkcji, w XXI wieku, jest dla nas wszystkich czymś oczywistym.

Wilgotnościomierze i testery wilgotności do ziarna. Cechy i korzyści.

Rozwiązania, które jeszcze niedawno wydawały się poza zasięgiem, których często nie było jeszcze na rynku, teraz stają się niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnego producenta.

W każdej branży i w każdej dziedzinie produkcji odbyła się mała "rewolucja elektroniczna", która dotyczy także zastosowania nowoczesnej i precyzyjnej elektroniki w rolnictwie. Jednym z takich urządzeń bezsprzecznie jest wilgotnościomierz do ziarna, urządzenie, które usprawnia pracę wielu rolnikom i ma realny wpływ na podejmowane przez nich decyzje.

Tester wilgotności do zboża. Jakie mamy wybory?

Historycznie, jeszcze przed "elektroniczną rewolucją" rolnik kierował się intuicją, doświadczeniem oraz badaniami organoleptycznymi, często sprawdzając na przysłowiowy "ząb", czy już nastał odpowiedni czas na rozpoczęcie żniw.

Obecnie, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i postępowi w dziedzinie instrumentów pomiarowych rolnik może wykorzystywać wilgotnościomierze do ziaren, które mniej lub bardziej dokładnie wskażą mu poziom wilgotności ziarna a tym samym określą czy nastał już czas na zbiór plonów.

Dlaczego piszemy mniej lub bardziej? Otóż na rynku znajduje się wiele urządzeń pozycjonowanych jako miernik wilgotności do zboża, które znacząco różnią się funkcjonalnością i jakością pomiaru a co za tym idzie również i ceną.

Korzyści wynikające z posiadania wilgotnościomierza do ziarna.

Inwestycja w dobrej jakości wilgotnościomierz do ziarna to podstawa. Już wiemy, że dzięki takiemu urządzeniu każdy rolnik może określić perfekcyjny czas zbiorów co będzie miało realny wpływ na korzyści osiągane ze sprzedaży ale jest jeszcze wiele innych, które powinny przekonać tych, którzy mogą wątpić w słuszność zakupu dobrej jakości i wysokiej klasy wilgotnościomierza do zboża.
Oto one:

  • Będziesz pewien, że oddasz do skupu zboże o najkorzystniejszej wilgotności;

  • Zaoszczędzisz czas i pieniądze związane z potrąceniami w skupie zboża;

  • Przechowasz nawet duże partie ziarna bezpiecznie przez długi czas;

  • Zapobiegniesz zjawisku grzania ziarna w silosach;

  • Zmniejszysz ryzyko występowania grzybów pleśniowych w partii zboża;

  • Będziesz miał wiedzę o jakości swojego ziarna;

  • Inwestując w dobry wilgotnościomierz zyskasz również precyzyjny termometr rolniczy z inteligentnymi/zaawansowanymi możliwościami.

Czytaj dalej na następnej stronie....Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!