Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ZETOR kontynuuje ekspansję na rynki afrykańskie, Kenia jest kolejnym krajem, gdzie ta marka się pojawi

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Brno, 18. lipca 2017 – Okres renesansu przeżywają aktualnie traktory marki ZETOR na...

Brno, 18. lipca 2017 – Okres renesansu przeżywają aktualnie traktory marki ZETOR na terytorium Afryki. Kenia stała się już piątym z kolei krajem afrykańskim, gdzie miejscowi rolnicy mogą uprawiać swoje pola i farmy z wykorzystaniem techniki brneńskiej. Nowy kontrakt z kenijskim partnerem został zawarty na okres trzech lat i przewiduje roczną dostawę ciągników ZETOR w ilości kilkudziesięciu sztuk. Pierwszych 12 maszyn zostało już przywiezionych do kraju.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


ZETOR INDIA Private Limited, spółka zależna ZETOR TRACTORS S.A., zawarła z kenijskim partnerem Automobile Warehouse, Ltd. współpracę na dostawę kilkudziesięciu ciągników ZETOR w zakresie mocy od 80 do 150 KM. Do kraju będą importowane maszyny linii modelowych MAJOR, PROXIMA i FORTERRA.
 
- Podczas poszukiwania nowego partnera wykorzystaliśmy fakt, że w Kenii znajduje się liczna społeczność indyjska. Koledzy z firmy zwrócili się bezpośrednio do kilku potencjalnych partnerów i po kilku miesiącach negocjacji nasza współpraca została uwieńczona zawarciem umowy oraz dostawą pierwszych 12 sztuk ciągników do kraju - mówił Robert Harman, dyrektor ZETOR INDIA.
 
Kenijskim rolnikom zostały dostarczone ciągniki linii modelowych PROXIMA, MAJOR i FORTERRA. Zainteresowaniem cieszą się maszyny z kabiną i z klimatyzacją. Dla tego kraju charakterystyczna jest uprawa trzciny cukrowej, kukurydzy oraz egzotycznych kwiatów przeznaczonych na eksport do Europy. Rocznie w Kenii sprzeda się aż 900 ciągników i 50 % z nich stanowią maszyny w zakresie mocy 80–100 KM.
 
 - Spółka Automobile Warehouse, Ltd. dysponuje miejscami sprzedaży w Nairobi oraz w Nakuru, drugim co do wielkości mieście w kraju, które jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Afryce. Firma posiada już doświadczenie w zakresie sprzedaży sprzętu rolniczego, ponieważ współpracowała z konkurencyjną marką, teraz jednak zdecydowała się na markę ZETOR. Oprócz techniki rolniczej spółka zapewni również serwis i dostawy części zamiennych. Pierwsze komponenty zostały już dostarczone razem z ciągnikami - tłumaczył Harman.
 
W ciągu 70 letniej historii marki ZETOR przywieziono do kraju 50 sztuk ciągników. Pierwszych 25 sztuk zostało przekazanych w 1965 roku, pozostałą ilość dostarczono potem w 1997 roku. Kenia stała się po Maroku, Algierii, Tunezji oraz Zambii już piątym w kolejności krajem afrykańskim, gdzie ZETOR eksportuje swoje produkty. Równocześnie kontynuowane są negocjacje z partnerami z innych krajów w tym regionie. Uwagę zwraca się szczególnie na państwa, które dysponują rozwiniętym rolnictwem i rynkiem z nowymi ciągnikami, ważnym elementem w nawiązywaniu współpracy jest także stabilna sytuacja polityczna.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl