| Autor: redakcja12

ZETOR kontynuuje ekspansję na rynki afrykańskie, Kenia jest kolejnym krajem, gdzie ta marka się pojawi

Brno, 18. lipca 2017 – Okres renesansu przeżywają aktualnie traktory marki ZETOR na terytorium Afryki. Kenia stała się już piątym z kolei krajem afrykańskim, gdzie miejscowi rolnicy mogą uprawiać swoje pola i farmy z wykorzystaniem techniki brneńskiej. Nowy kontrakt z kenijskim partnerem został zawarty na okres trzech lat i przewiduje roczną dostawę ciągników ZETOR w ilości kilkudziesięciu sztuk. Pierwszych 12 maszyn zostało już przywiezionych do kraju.

ZETOR kontynuuje ekspansję na rynki afrykańskie, Kenia jest kolejnym krajem, gdzie ta marka się pojawi
ZETOR INDIA Private Limited, spółka zależna ZETOR TRACTORS S.A., zawarła z kenijskim partnerem Automobile Warehouse, Ltd. współpracę na dostawę kilkudziesięciu ciągników ZETOR w zakresie mocy od 80 do 150 KM. Do kraju będą importowane maszyny linii modelowych MAJOR, PROXIMA i FORTERRA.
 
- Podczas poszukiwania nowego partnera wykorzystaliśmy fakt, że w Kenii znajduje się liczna społeczność indyjska. Koledzy z firmy zwrócili się bezpośrednio do kilku potencjalnych partnerów i po kilku miesiącach negocjacji nasza współpraca została uwieńczona zawarciem umowy oraz dostawą pierwszych 12 sztuk ciągników do kraju - mówił Robert Harman, dyrektor ZETOR INDIA.
 
Kenijskim rolnikom zostały dostarczone ciągniki linii modelowych PROXIMA, MAJOR i FORTERRA. Zainteresowaniem cieszą się maszyny z kabiną i z klimatyzacją. Dla tego kraju charakterystyczna jest uprawa trzciny cukrowej, kukurydzy oraz egzotycznych kwiatów przeznaczonych na eksport do Europy. Rocznie w Kenii sprzeda się aż 900 ciągników i 50 % z nich stanowią maszyny w zakresie mocy 80–100 KM.
 
 - Spółka Automobile Warehouse, Ltd. dysponuje miejscami sprzedaży w Nairobi oraz w Nakuru, drugim co do wielkości mieście w kraju, które jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Afryce. Firma posiada już doświadczenie w zakresie sprzedaży sprzętu rolniczego, ponieważ współpracowała z konkurencyjną marką, teraz jednak zdecydowała się na markę ZETOR. Oprócz techniki rolniczej spółka zapewni również serwis i dostawy części zamiennych. Pierwsze komponenty zostały już dostarczone razem z ciągnikami - tłumaczył Harman.
 
W ciągu 70 letniej historii marki ZETOR przywieziono do kraju 50 sztuk ciągników. Pierwszych 25 sztuk zostało przekazanych w 1965 roku, pozostałą ilość dostarczono potem w 1997 roku. Kenia stała się po Maroku, Algierii, Tunezji oraz Zambii już piątym w kolejności krajem afrykańskim, gdzie ZETOR eksportuje swoje produkty. Równocześnie kontynuowane są negocjacje z partnerami z innych krajów w tym regionie. Uwagę zwraca się szczególnie na państwa, które dysponują rozwiniętym rolnictwem i rynkiem z nowymi ciągnikami, ważnym elementem w nawiązywaniu współpracy jest także stabilna sytuacja polityczna.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: