| Autor: zetor

ZETOR pokazał nową zmodernizowaną linię modelową PROXIMA

Zmodernizowane silniki i nowocześniejszy design, to wszystko przynosi rodzina zmodernizowanych ciągników linii modelowej PROXIMA. Światowa premiera maszyn miała miejsce w Polsce przy okazji uroczystego przedstawienia nowej siedziby.

ZETOR pokazał nową zmodernizowaną linię modelową PROXIMANowy Zetor PROXIMA

Maszyny marki ZETOR o mocy od 80 do 120 koni oferuje linia modelowa PROXIMA. Ta linia modelowa została poddana modernizacji, dzięki czemu klienci mogą wybierać spośród ulepszonych maszyn. Do dyspozycji są trzy nowe modele. Nowa PROXIMA CL oferuje moc od 80 do 100 koni i podstawową mechaniczną rewersyjną skrzynię biegów 12+12. W ofercie znajduje się również wersja z biegami pełzającymi 20+4 lub podstawowa skrzynia biegów 10+2. W przypadku PROXIMY GP klient uzyskuje moc od 80 do 110 koni oraz mechaniczną rewersyjną skrzynię biegów z dwustopniowym wzmacniaczem momentu. Model PROXIMA HS oferuje moce od 80 do 120 koni oraz skrzynię biegów z trzykrotnym wzmacniaczem momentu i hydraulicznym rewersem.
 
Najważniejszą nowością, którą klientom oferują nowe ciągniki PROXIMA, są silniki spełniające normy emisji STAGE IV. Silniki te klienci znajdą w maszynach o mocy od 90 koni. PROXIMY z oznaczeniem 80 spełniają wymagania emisyjne STAGE IIIB. Czterocylindrowy silnik ZETOR nadal zapewnia klientom to, do czego są przyzwyczajeni, i co sobie w nim cenią – proste rozwiązania, niskie wymagania dotyczące obsługi, oraz niskie koszty eksploatacji. Rozwiązanie zapewniające spełnienie normy emisyjnej STAGE IV jest identyczne z systemem przedstawionym w linii modelowej FORTERRA. Chodzi o kombinację technologiikatalizatora DOC (dieslowy katalizator oksydacyjny),aktywnego filtra DPF (filtr cząstek stałych) i systemu SCR (selektywna redukcja katalityczna). Zaletą silników ZETOR jest również to, że w porównaniu z konkurencją mają prostą konstrukcję bez zbędnej elektroniki.
 
Pobierz specyfikację Zetor Proxima GP i Zetor Proxima CL

- Efektywność jest jednym z podstawowych filarów marki ZETOR. W ramach rozwoju kładziemy duży nacisk na to, abyśmy oferowali klientom zawsze najefektywniejsze rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić im czas i pieniądze. Według niezależnych testów ten typ silnika zapewnia oszczędność paliwa rzędu 15–20% - mówi Robert Todt, dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu.
 
Przewyższenie momentu obrotowego w nowych ciągnikach PROXIMA sięga aż 43%. Zbiornik na mocznik ma pojemność 28 l. Zbiorniki paliwowe ciągników PROXIMA CL i GP mają pojemność 150 l, PROXIMY HS 180 l.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!