| Autor: zetor

Zwycięzca konkursu KRUS na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne otrzyma ciągnik ZETOR MAJOR 80

W tym roku rozpoczęła się 14 edycja corocznego konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na terenie Polski. Główny zwycięzca tradycyjnie otrzymuje ciągnik rolniczy. W tym roku rolnik, który najlepiej spełni kryteria konkursu, odbierze maszynę produkcji ZETOR TRACTORS – a mianowicie MAJOR 80 o mocy 75 koni mechanicznych, z napędem na cztery koła oraz rewersyjną czterobiegową w pełni zsynchronizowaną skrzynią biegów.

Zwycięzca konkursu KRUS na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne otrzyma ciągnik ZETOR MAJOR 80
W konkursie organizowanym przez KRUS - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016 mogą uczestniczyć rolnicy z całej Polski, zarówno z małych jak i dużych gospodarstw rolnych. Obecnie trwa ocena zgłoszonych uczestników. Kryteria konkursowe oceniane są przez profesjonalne jury złożone ze specjalistów z zakresu bhp w rolnictwie, reprezentujących Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Patronem tegorocznej edycji konkursu jest prezydent Andrzej Duda. Konkurs ma na celu promowanie bezpieczeństwa w rolnictwie i ma zachęcać rolników do zwrócenia uwagi na ten niezwykle ważny temat.
 
- Jesteśmy zaszczyceni, że ZETOR Major 80 będzie w tym roku główną nagrodą w tym ważnym konkursie, który wspiera bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych. Co roku wydarza się szereg poważnych wypadków, w których ofiarami są często dzieci, dorośli i zwierzęta. Wszystko, co może pomóc zminimalizować zagrożenia, zasługuje na naszą uwagę i najwyższą nagrodę - mówi Arkadiusz Fułek, prezes zarządu ZETOR POLSKA Sp. o.o.
 
Bezpieczeństwo to ważna kwestia dla marki ZETOR, która modyfikuje swoje maszyny w taki sposób, aby spełniały rygorystyczne normy bezpieczeństwa. ZETOR wprowadził pierwszy na świecie seryjną kabinę bezpieczeństwa z poziomem hałasu poniżej 85 dB, co było możliwe dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu mocowania kabiny na silentblokach. Również dziś ZETOR skupia się na bezpieczeństwie nie tylko podczas produkcji, ale także stosując ścisłą kontrolę każdego ciągnika po opuszczeniu hali produkcyjnej oraz stosując wiele rozwiązań z zakresu ergonomii i bezpiecznej eksploatacji swoich wyrobów.
 
- W ZETOR TRACTORS a.s. robimy wszystko, aby nasze maszyny były tak bezpieczne, jak to jest tylko możliwe. Uczestniczymy także w programach edukacyjnych, które wskazują jak wyeliminować ryzyko i chronić zdrowie podczas pracy w rolnictwie - dodaje Margaréta Víghová, kierownik Działu Komunikacji Korporacyjnej w ZETOR TRACTORS a.s.
 
Zwycięskie gospodarstwo, które zostanie wyłonione w konkursie i zdobędzie pierwsze miejsce będzie ogłoszone na targach Agroshow w Bednarach, które odbędą się w tym roku od 23 do 26 września. W konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w ostatnich latach udział wzięło ponad 16 000 gospodarstw i ilość ta wzrasta z każdym rokiem.

 


Tagi:
źródło: