150 lat nauk rolniczych w Puławach

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył w Sesji Jubileuszowej zorganizowanej z okazji 150-lecia nauk rolniczych w Puławach.

150 lat nauk rolniczych w Puławach

Uroczystość odbywała się w dniach 20-22 czerwca br. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Patronat Honorowy nad tym ważnym dla nauk rolniczych i pokrewnych wydarzeniem, objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 

W swoim wystąpieniu podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk podkreślił rolę i znaczenie nauk rolniczych w rozwoju polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich. Nawiązał do bogatej historii tych nauk sięgającej roku 1816, kiedy powstał Instytut Agronomiczny w Marymoncie, przeniesiony w 1862 roku przez władze carskie do Puław. Podsekretarz stanu wskazał jednoznacznie, że to właśnie Puławy zasługują na miano kolebki nauk rolniczych i życzył uczestnikom dalszych sukcesów w działalności na rzecz polskiego rolnictwa oraz kolejnych, wspaniałych jubileuszy.
 

W uroczystościach wzięli udział liczni przedstawiciele jednostek naukowych związanych z rolnictwem, a wśród nich rektorzy i dyrektorzy placówek naukowych wywodzących się z Puławskiego Ośrodka Nauk Rolniczych, którzy w wystąpieniach okolicznościowych wspominali swoje związki z ośrodkiem puławskim.
 

W kolejnych dniach uroczystości odbyły się warsztaty naukowe pn. „Zagrożenia dla współczesnego rolnictwa”.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!