| Autor: redakcja1

Ceny zbóż w kraju

Według najnowszego raportu MRiRW w tygodniu 18-24.05.2020 spadły ceny średnie krajowe ośmiu z jedenastu monitorowanych zbóż.

Ceny zbóż w kraju
W większości przypadków zmiany tygodniowe średnich cen skupu były tylko symboliczne. Dużą zmianę ceny średniej odnotowała pszenica paszowa, która podrożała aż o 62 zł (+9,1%), do 854 zł/t. Ceny średnie tego zboża w makroregionach wahały się w przedziale od 807 zł/t - makroregion południowy, do 873 zł/t - północno-zachodni (tam skup był największy).
 
W tym samym czasie cena średnia pszenicy konsumpcyjnej spadła o skromne 7 zł, do 828 zł/t. W ujęciu regionalnym ceny średnie konsumpcyjnego ziarna pszenicy wahały się od 812 zł/t - makroregion połudcentralno-wschodni, do 856 zł/t - makroregion północno-zachodni.
 
Struktura zakupów praktycznie nie zmieniła się w ciągu tygodnia. Nadal dominowała pszenica (73%), z minimalną przewagą ziarna paszowego. Znaczny udział miała kukurydza (9%) i pszenżyto (7%).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!