| Autor: redakcja1

Panie taaaka kukurydza

Hodowcy bydła mlecznego w wielu rejonach kraju nie mogą powiedzieć, że zabraknie kiszonki, zwłaszcza, że publikowane zdjęcia w socialmedia pokazują prawdziwe dżungle.

Panie taaaka kukurydza
Jednym z takich przykładów jest odmiana Batisti pochodząca z dystrybucji topnasiona.pl hodowli Caussade Nasiona. Jest to odmiana kiszonkowa - FAO 250-260. Jak podaje dystrybutor charakteryzuje się ona mocną budową i dobrą tolerancją na wyleganie. Ponadto bardzo widoczny jest efekt stay-green i dobra zdrowotność roślin.


 
Poza tym, Batisti CS ma wysoki udział kolb, czyli ziarna w ogólnej masie kiszonki, co decyduje o jej maksymalnej wartości energetycznej.
 
Według danych odmiana ta bardzo dobrze poradziła sobie w dwóch badaniach. Jedno z nich - LVS było przeprowadzane na terenie Niemiec w 2015 roku, w trakcie którego Batisti CS wykazała się wysokimi wynikami zawartości suchej masy, skrobi oraz strawności w badaniach na kiszonkę. Natomiast badania prowadzone na terenie Polski w 2016 roku przez COBORU/PZPK potwierdziły owe cechy pod względem uzyskanej kiszonki, tj. plon jednostek pokarmowych, koncentracja energii, tym samym dając wynik bardzo dobry.
 
BATISTI CS została poddana rejestracji w 2016 roku w Niemczech jako odmiana kiszonkowa z możliwością uprawy na ziarno.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!