| Autor: redakcja1

Pszenica pod presją głębokich przecen

Słabe tygodniowe dane o zamówieniach eksportowych pchnęły w dół notowania kukurydzy i soi w Chicago w czwartek.

Pszenica pod presją głębokich przecen
Najbliższa seria kukurydzy straciła na zamknięciu 2%, a soja 1%. Jednak rekordzistą spadków była w czwartek pszenica. Seria grudniowa na pszenicę potaniała o blisko 2,5%, by zamknąć sesję najniżej od stycznia tego roku. Przeceny nie zatrzymały nawet dobre dla pszenicy dane o zamówieniach eksportowych. W tym sezonie popyt na amerykańską pszenicę jest mocno ograniczony, a rynek zaczyna wątpić w szybkie wyczerpanie się rosyjskiego eksportu. Poprawić sytuację mogą zatem tylko niskie ceny.

USA – tygodniowa sprzedaż eksportowa (netto) kukurydzy i soi spadła poniżej oczekiwań.
 
Dane tygodniowe:
 
Kukurydza: 349,5 tys. ton, w porównaniu z oczekiwaniami 400-750 tys. ton;

Soja: 212,7 tys. ton, oczekiwano 300-700 tys. ton;

Pszenica: 442,6 tys. ton, w stosunku do oczekiwań pomiędzy 250-500 tys. ton.

 
W Chicago fundusze hedgingowe sprzedały w czwartek netto: 26 tys. kontraktów na kukurydzę i po 10 tys. kontraktów na soję i pszenicę.

Unijne kontrakty

 
Kukurydza i pszenica potaniały w czwartek w Paryżu, naśladując zachowanie amerykańskich kontraktów. Jednak dzięki słabnącej wspólnej walucie skala spadków była wielokrotnie mniejsza niż w Chicago. Kukurydza z realizacją w listopadzie straciła 1 euro i wyceniona została na 166,25 eur/t – najniżej od czerwca. Cena pszenicy (seria grudniowa) spadła w czwartek poniżej psychologicznego poziomu 200 eur/t (po raz pierwszy od połowy września), kończąc dzień ceną 199,25 eur/t.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: