| Autor: redakcja1

Eksport zbóż z Rosji niższy o 11%

Jak wynika z danych rosyjskiego Centrum Jakości Zbóż, w okresie od 1 do 27 listopada br. Rosja wyeksportowała 2,8 mln ton zbóż, w tym 1,8 mln ton pszenicy. Jednostka ta jest częścią Rosselkhoznadzor (organizacji nadzorującej bezpieczeństwo żywnościowe), wydającą certyfikaty w wywozie zbóż - podaje FAMMU/FAPA.

Eksport zbóż z Rosji niższy o 11%

Według analityków i handlowców,  mimo, że niektóre z wydanych certyfikatów mogą zostać później anulowane, centrum dostarcza najbardziej precyzyjnych danych w wysyłce pszenicy z Rosji.
 
Występują jednak spore rozbieżności w przedstawianych danych handlowych w zależności od źródła ich pochodzenia. I tak zdaniem Centrum Jakości Zbóż od początku tego sezonu handlowego Rosja wyeksportowała 18,5 mln ton zbóż, w tym 13,1 mln ton pszenicy.

Z kolei według oficjalnych informacji, dostarczanych przez rosyjskie służby celne, kraj wysłał 15,9 mln ton zbóż, w tym 12 mln ton pszenicy w okresie od 1 lipca br. do 25 listopada br., czyli o 11,1% mniej w porównaniu z tym samym okresem sezon wcześniej.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!