| Autor: redakcja11

USA liderem sprzedaży kukurydzy

Jak podaje IGC w Stanach Zjednoczonych, które są liderem eksportu kukurydzy na świecie, produkcja tego zboża oczekiwana jest na rekordowym poziomie 378,8 mln t, czyli o blisko 10% większym niż w ubiegłym sezonie.

USA liderem sprzedaży kukurydzy

Dodatkowo według oceny AMIS warunki agrometeorologiczne uprawy kukurydzy we wrześniu br. w większości regionów Stanów Zjednoczonych były bardzo dobre, co pozytywnie wpłynęło na plonowanie tych roślin i w konsekwencji zwiększoną produkcję. Co więcej, wpłynie to na znaczne zwiększenie dostępności ziarna na sprzedaż względem poprzedniego sezonu.


IGC przewiduje, że eksport amerykańskiej kukurydzy w sezonie 2016/2017 wyniesie 55 mln t, co będzie stanowiło zwyżkę o ponad 13% w stosunku do zeszłego okresu. 


Bank BGŻ BNP Paribas informuje, że  oznacza to, że ponad 40% eksportowanej na świecie kukurydzy będzie pochodzić właśnie ze Stanów Zjednoczonych, a kraj ten umocni pozycję lidera, wysyłając więcej ponad trzykrotnie niż Brazylia (17,5 mln t) i ponad dwukrotnie niż Argentyna (24,5 mln t). Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!