Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W Paryżu obowiązywał trend boczny, ale w Chicago pszenica i soja zaliczyły nowe minima

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Chicago pszenica kontynuowała we wtorek spadki pod wpływem deszczowej pogody, która poprawia...

W Chicago pszenica kontynuowała we wtorek spadki pod wpływem deszczowej pogody, która poprawia warunki upraw na południowych równinach USA. Soja straciła lekko na wartości w oczekiwaniu na dane pokazujące rekordowy areał zasiewów w USA i olbrzymie zapasy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dodatkowa presja spadkowa wynikała z prognozy Agroconsult (brazylijska firma konsultingowa), który podniósł szacunek krajowych zbiorów soi do 118,9 mln ton, z 117,5 mln ton wcześniej. Tymczasem kukurydza zamknęła dzień na poziomie neutralnym.
 
Już w czwartek USDA opublikuje ważne krajowe raporty. Pierwszy z nich to intencje zasiewów upraw jarych, a drugi to kwartalne dane na temat zapasów. Rynek oczekuje przesunięć areału z kukurydzy do głównie soi i w mniejszym stopniu w kierunku pszenicy jarej. Analitycy oczekują również, że USDA pokaże rekordowo wysoki poziom zapasów kukurydzy i soi na dzień 1marca, po kilku sezonach doskonałych zbiorów.
 
Kapitał spekulacyjny posiada silną pozycję długą netto w kukurydzy i soi, czyniąc te kontrakty podatne na przeceny.
 
Unijne kontrakty
 
Unijne kontrakty na zboża i rzepak pozostają w trendzie bocznym, przy małej zmienności dziennej. Uczestnicy rynku oczekują na czwartkowe amerykańskie raporty i reakcję na nie giełdy w Chicago. Aktywność inwestorów maleje przed Świętami Wielkanocnym (Matif będzie nieczynny w piątek i poniedziałek). Opóźnienia w zasiewach widoczne są w całej Europie, też w Basenie Morza Czarnego. Notowania rzepaku pozostają w trendzie bocznym, znajdując równowagę między niskimi cenami olejów roślinnych i silnym importem argentyńskiego biodiesla, a wysoką ceną ropy naftowej i stratami w oziminach.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie
 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w 2017 r. wyniosły 2,092 mld ton, a więc to o 2,3% mniej niż w rekordowym 2016 r.
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku

  Zmiany cen średnich krajowych większości skupowanych przez przedsiębiorstwa zbóż były nadal niewielkie i w tylko w dwóch przypadkach przekroczyły one 10 zł/t. Obydwa przypadki dotyczyły...
 • Zawirowania na rynku soi
 • Zawirowania na rynku soi

  Chiny podały informację o zamiarze nałożenia 25-proc. ceł na szereg amerykańskich produktów, w tym na soję. Gdyby zostały one wprowadzone, miałoby to bardzo duże przełożenie na światowy...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl