| Autor: kkj6

Ceny wołowiny ciągle rosną

Według prognoz, bieżąca produkcja wołowiny ukształtuje się na poziomie prawie takim samym jak to miało miejsce w ostatnich dwóch latach. Niemniej jednak, jest to o 1,2 mln ton mniej niż w latach 2007-2008.

Ceny wołowiny ciągle rosną

Eksperci niedawno stwierdzili, że w aktualnym roku największy wzrost produkcji wołowiny zauważymy w Brazylii. Z kolei Indie i Australia ustawią się w rankingu zaraz za nią. Stany Zjednoczone, dotychczasowy lider na rynku wołowiny, ma odnotować spadek. Podobnie jak Argentyna i Chiny. Teraz prognozy uległy małej zmianie. Aktualnie przypuszcza się, że spadek wytwórczości jaki początkowo przypisywano USA i Rosji będzie stosunkowo mniejszy.


Mimo przewidywanych spadków i zastojów, ogólny handel międzynarodowy ma wzrosnąć o 2 procent. Zwiększona sprzedaż wołowiny w Indiach, Stanach Zjednoczonych i Brazylii znacząco przyczyni się do światowego obrotu mięsem.


Niestety Unia Europejska nie skorzysta na tym wzroście. Według przewidywań ma wyeksportować o 12 procent mniej wołowiny niż w roku ubiegłym.


Sprawy dotyczące importu kształtują się nieco inaczej. Największy wzrost eksperci przewidują w Iranie, Korei Południowej i Rosji.


Co więcej, otóż przeprowadzone badania potwierdzają, że załamanie się popytu w czasach kryzysu oraz drogie pasze w latach 2007-2008, przyczyniły się do spadku światowej produkcji wołowiny.


Pomimo szybkiej interwencji, produkcja nie dała rady się odbudować. Jest to przyczyną wysokich cen wołowiny.


Jeżeli przewidywania się sprawdzą, to można spodziewać się, że ceny wołowiny pozostaną na wygórowanym poziomie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!