| Autor: redakcja1

Czy ser zdobędzie uznanie chińskich konsumentów?

W Chinach nie ma tradycji wyrabiania serów. Znaczna część społeczeństwa nawet nie wie co to jest. Czy zatem uda się producentom zachęcić tamtejszych konsumentów?

Czy ser zdobędzie uznanie chińskich konsumentów?


Niestety ludzie w tym kraju w zdecydowanej większości nie tolerują laktozy. Poza tym z powodu licznych ostatnio skandali dotyczących skażonego mleka są w tej sprawie bardzo ostrożni.


Niemniej jednak takie spojrzenie na produkty mleczarskie jak właśnie sery nie zniechęcają pojedynczo działających tam producentów. To właśnie oni dbają o doskonałe warunki do wyrobu tychże produktów. Poza tym chcą także zachęcić swoich krajan do większego spożycia tych przetworów.


Niestety jest to niezwykle trudne. Zdecydowaną większość klienteli stanowią właśnie cudzoziemcy. Jedynym rodzajem sera, który się przyjął w produkcji jest mozarella używana jako dodatek do pizzy.


Co więcej, otóż popularność tego produktu coraz więcej rośnie. Głównie jest to rosnąca ciekawość oraz coraz bardziej powszechny dostęp do ogólnodostępnej wiedzy jaką można znaleźć w Internecie. Właśnie to może być kluczem do zdobycia uznania chińskich konsumentów.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!