| Autor: kkj6

Francja – Brak szans na dobre zbiory pszenicy

Susza jaka nawiedziła ten kraj wyrządziła niebagatelne szkody na polach pszenicy. Wraz z tą sytuacją Francuzi całkowicie utracili już nadzieję na to, aby coś z tych zbiorów uratować.

Francja – Brak szans na dobre zbiory pszenicy


Jedynie 10 dniowy deszcz i to dość obfity mógłby pomóc w takiej sytuacji, gdyż w ten sposób zostałby uzupełniony niedobór wód gruntowych. Niestety meteorolodzy ze smutkiem przyznają, że przez najbliższe 2 tygodnie deszczu nie będzie.


Ochrona środowiska stwierdza, że załamanie pogody przyczyniło się do kryzysu w tym kraju. W związku z tym zdecydowanie wprowadzili ograniczenia konsumpcji wody w 28 regionach administracyjnych. Najgorsze jest to, że prognozy pogody na najbliższe dni mówią o upalnej i słonecznej pogodzie.


Według francuskiego ministra rolnictwa, najważniejszym okresem dla nich będzie końcówka maja i cały czerwiec. Jeżeli w tym czasie nie spadnie obfity i wielodniowy deszcz, to chociażby cały lipiec był mokry, nie uda im się uratować zbiorów.


Niestety francuscy rolnicy stracili już nadzieję i poddali się w walce z pogodą. Powołując się na raport z rządu mówiący o tym, że w poszczególnych regionach takiej suszy nie odnotowano od 50 lat, nalegają aby ogłosić stan klęski żywiołowej.


W zeszłym tygodniu francuski minister rolnictwa zgłosił się do Unii Europejskiej z prośbą o wsparcie dla tamtejszych rolników. Pomocy w szczególności potrzebują hodowcy zwierząt, którym dodatkowo doskwierają wysokie ceny ziarna paszowego.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!