Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
UE wspiera banany z Dominikany

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komisja Europejska przyznała kwotę 12,5 mln euro, czyli 16,9 mln USD na wsparcie sektora...

Komisja Europejska przyznała kwotę 12,5 mln euro, czyli 16,9 mln USD na wsparcie sektora bananowego na Dominikanie – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przyznane dofinansowanie ma służyć rozwojowi tego sektora, a także zwiększeniu konkurencyjności oraz poprawie warunków pracy pracowników zajmujących się ze zbiorem i pakowaniem tych owoców.
 
Niemniej jednak blisko połowa z tej sumy skierowana zostanie bezpośrednio do producentów, w tym właśnie fundusze skierowane na poprawę wydajności produkcji oraz rozwój pakowania i przechowywania bananów. Z kolei druga połowa będzie przeznaczona na wsparcie sektora w ujęciu rządowym w postaci poprawy przepisów oraz stworzenia odpowiednich warunków wsparcia dla lokalnych producentów.
 
Poza tym, rząd dominikański podjął decyzję o uwolnieniu łącznej sumy 10,1 mln USD z bankowych rezerw na wsparcie lokalnego sektora, w tym głównie na poprawę wydajności produkcji oraz stymulację eksportu.
 
Program pomocowy obejmie łącznie 20 tys. dominikańskich producentów, a najważniejszym jego celem będzie zwiększanie eksportu o około 10%, wzrost zatrudnienia w tym sektorze o 20% oraz zmniejszenie chemikaliów używanych do produkcji o niemal 50%.
 
Na Dominikanie w sumie przy produkcji bananów zatrudnionych jest 28 tys. stałych pracowników, a dodatkowo sezonowo jeszcze około 54 tys. W zeszłym roku dominikański eksport bananów wyniósł 347 ton wartych 164 mln USD.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl