Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Kryzys na rynku rolnym. 500 mln euro nie wystarczy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Pakiet pomocowy wart 500 mln euro, ogłoszony przez Komisję Europejską w zeszłym tygodniu, to...

Pakiet pomocowy wart 500 mln euro, ogłoszony przez Komisję Europejską w zeszłym tygodniu, to krok we właściwym kierunku, ale może okazać się niewystarczającą pomocą dla rolników, którzy walczą o przetrwanie dotknięci spadającymi cenami, stwierdziło wielu posłów podczas debaty z Komisarzem ds. rolnictwa Philem Hoganem, podczas debaty. Należy wzmocnić pozycję rolników i poprawić zarządzanie kryzysowe uważają posłowie, niektórzy nawoływali też do zwiększenia, przez UE, cen interwencyjnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Komentując treść pakietu kryzysowego, przedstawionego przez Komisarza Hogana oraz wynik nieformalnej Rady ds. rolnictwa, która odbyła się w poniedziałek, wielu posłów wzywało do wprowadzenia środków ograniczających wahania cenowe oraz wspierających rolników w poszukiwaniu nowych rynków zbytu.
 
Byli również posłowie, którzy uznali, że obecna sytuacja jest wynikiem polityki rynkowej zastosowanej w rolnictwie, szczególnie, jeśli chodzi o sektor mleczarski, podczas gdy inni nawoływali do reform strukturalnych prowadzących do uproszczenia Wspólnej Polityki Rolnej i zwiększania konkurencyjności rolników z UE na rynkach światowych.

Niektórzy z posłów wzywali też do użycia €900 milionów, które w formie kar musieli zapłacić rolnicy za nadprodukcję mleka, podczas zakończonego w kwietniu 2015 systemu produkcji kwotowej, w celu stabilizacji sytuacji w sektorze mleczarskim.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl