| Autor: redakcja1

Meteorolodzy zapowiadają silne burze na początku weekendu

Dziś wieczorem, nad zachodnią części Polski ma dotrzeć niż atmosferyczny, który meteorolodzy pieszczotliwe nazywali „Victor”. Ta wizyta może przynieść ze sobą dotkliwe anomalie pogodowe, takie jak gradobicia, burze, a nawet trąby powietrzne.

Meteorolodzy zapowiadają silne burze na początku weekendu

Victora odkryli tzw. „Łowcy Burz”, którzy hobbystycznie zajmują się taką tematyką. Zauważyli oni, że przesuwa się on w stronę środkowej Europy znad Wielkiej Brytanii.


Według prognoz najdotkliwiej nadejście tego niżu odczują nasi niemieccy sąsiedzi, którym nie oszczędzi on gwałtownych burz, opadów deszczu oraz silnych porywów wiatrów, które mogą osiągnąć nawet 90 km/h. Pojawiły się również podejrzenia o wystąpienie trąb powietrznych.


Pod koniec tygodnia, a dokładnie w piątek Victor ma dotrzeć do Polski. Dobra wiadomość jest taka, że zanim pojawi się on na obszarze naszego kraju będzie już słabszy. W związku z tym zafunduje on nam przelotne deszcze, a także burze z gradobiciem.


Jednakże eksperci uspokajają, że wystąpienie trąb powietrznych u nas jest bardzo mało prawdopodobne. Należy jedynie przygotować się na silne porywy wiatru i opady gradu.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!