| Autor: kkj6

Polska krajem, który skorzystał na wejściu do Unii Europejskiej

Jeszcze kilka lat temu Polska była uważana za zacofany kraj rolniczy. A dziś jest państwem, które obrało nowy kierunek i zamiast skupiać się tylko i wyłącznie na rolnictwie to postawiło na rozwój innych sektorów gospodarki.

Polska krajem, który skorzystał na wejściu do Unii Europejskiej

Według niemieckiej prasy Polska należy do jednego z niewielu krajów, które skorzystały na przystąpieniu do Unii Europejskiej i od tego momentu można zauważyć jego nieprzerwany rozwój.


Co więcej, otóż podczas recesji gospodarczej jaka wystąpiła na terenie Wspólnoty, nasz kraj zaobserwował wzrost PKB na poziomie blisko 1,7 procenta. Natomiast od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej bezrobocie w naszym państwie zmniejszyło się o blisko 12 procent, czyli z 20 procent do prawie 8 procent. Poza tym według danych, Polacy należą do niezwykle optymistycznego narodu, bo dopiero teraz zaczyna im się powodzić.


Obecny stan rzeczy jest wynikiem stabilizacji politycznej oraz szeroko pojętych inwestycji, które wynikają z pomysłowości polskich przedsiębiorców. Mało tego, rosnący popyt polskich konsumentów na rynku wewnętrznym oraz odpowiednia konsumpcja ustrzegły Polaków przed recesją wywołaną kryzysem w roku 2009.


Biorąc dla przykładu Wrocław można zauważyć, że jego gospodarka rozwija się w zastraszającym tempie, gdyż od czasu przystąpienia do Wspólnoty, zarobki mieszkańców tego miasta zwiększyły się o połowę, a dochody podatkowe miasta są trzykrotnie większe.


Co ciekawe, otóż nawet stosunki z zachodnimi sąsiadami się ociepliły i dzięki właściwej polityce Polska oraz Niemcy zaczynają nawiązywać coraz bliższą współpracę. Zdaniem prasy niemieckiej, być może staniemy się sojusznikiem Niemiec w szerzeniu polityki oszczędnościowej pośród południowych państw Europy.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!