| Autor: kkj6

Polska prezydencja w Unii Europejskiej otwiera przed nami wiele możliwości

Za dwa miesiące Polska rozpocznie prezydencję w Unii Europejskiej. W związku z tym przez następne pół roku będziemy pełnić funkcję gospodarza większości ważnych imprez i wydarzeń.

Polska prezydencja w Unii Europejskiej otwiera przed nami wiele możliwości

Oprócz ogromnego wyzwania jakie przed nami stoi, mamy też dużą szansę na to, aby zwrócić uwagę naszych sąsiadów na nasz kraj. Jak twierdzą handlowcy, da to nam okazję do autopromocji.


Dokładnie od 1 lipca tego roku i przez następnych 6 miesięcy oczy pozostałych państw członkowskich Wspólnoty będą skierowane właśnie na Polskę. Będziemy odpowiedzialni m.in. za organizację różnych spotkań np. politycznych, a także rozwój i bezpieczeństwo Unii Europejskiej.


Według naszych reprezentantów, dodatkową szansą dla Polski może być to, że poprzednie prezydencje - czeska i węgierska, nie wypadły zbyt profesjonalnie. Będzie nam na pewno łatwiej wyróżnić się na tle tych państw.


Jest to także duża szansa na polepszenie warunków polskiego rolnictwa. W drugiej połowie roku planowane jest przyspieszenie prac nad ostateczną reformą WPR, która ma wejść w życie po 2013 roku. Nasz kraj będzie miał duży wpływ na jej kształt oraz będzie przewodzić obradom prowadzonym w tej sprawie.


Jak przekonują eksperci, przez pół roku wokół naszego kraju będzie głośno. Radzą, aby już teraz zastanowić się nad tym w jaki sposób i z jakim skutkiem możemy to wykorzystać na naszą korzyść.


Agencja Nieruchomości Rolnych stawia na przyciągnięcie do nas zagranicznych inwestorów. Uważa, że polska prezydencja może przyczynić się do wzrostu zainteresowania i i zwiększonej sprzedaży ziemi. Mogło by to zaowocować w postaci pozytywnego skutku mającego wpływ na polską gospodarkę.


Branża alkoholowa również liczy na zagraniczne zainteresowanie rodowitymi trunkami. Chcą wprowadzić krajowe marki na większość nieoficjalnych spotkań i mają nadzieję, że trafią w gusta osób na nich zgromadzonych.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!