| Autor: kkj6

Ponad 50 procent towarów pochodzenia azjatyckiego jest wadliwa

W zeszłym roku na terenie Unii Europejskiej wykryto oraz wycofano z obiegu handlowego ponad 2200 niebezpiecznych artykułów. Jest to o prawie 13 procent więcej wobec lat poprzednich.

Ponad 50 procent towarów pochodzenia azjatyckiego jest wadliwa

Ponad połowa wolumenu z wadliwymi produktami pochodzi właśnie z Azji. Niebezpieczne produkty zazwyczaj należą do jednej z trzech grup.


Pierwszą z nich są zabawki z małymi elementami dla dzieci poniżej 3 roku życia, które stwarzają zagrożenie dla życia dziecka.


Następnym są ubranka dziecięce z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi czy sznurki mogące spowodować jego uduszenie.


Z kolei do ostatniej grupy należą urządzenia elektryczne stwarzające niebezpieczeństwo porażenia prądem, pożar czy inne poważne poparzenia.


Niemniej jednak najlepiej w wykrywaniu niebezpiecznych towarów radzą sobie Niemcy, które w poprzednim roku wykryli ponad 200 takich produktów, jak i również Cypr, Bułgaria, Grecja oraz Węgry. Z kolei Polska znajduje się gdzieś na środkowej pozycji tego rankingu, gdyż w omawianym czasie wykryła 68 takich artykułów.


Ponadto w poprzednim roku blisko 11 krajów sprawdziło kaski do jazdy na nartach snowboardzie, rowerze, deskorolce czy też rolkach pod kątem bezpieczeństwa. Niestety Polska nie należała do tej grupy. Jak wykazały przeprowadzone testy, blisko połowa z nich nie spełniała norm bezpieczeństwa.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!