Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
PE: We wtorek odbędzie się debata nt. praworządności i praw podstawowych w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


We wtorek 13 września br. Parlament Europejski będzie debatował na temat wpływu sytuacji w...

We wtorek 13 września br. Parlament Europejski będzie debatował na temat wpływu sytuacji w Polsce na przestrzeganie praw podstawowych i zasad praworządności. Debata zostanie poprzedzona oświadczeniami Rady i Komisji. Rezolucja nieustawodacza w tej sprawie będzie głosowana w środę.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W styczniu 2016 Komisja podjęła decyzję o wszczęciu wobec Polski pierwszego etapu procedury ramowej "na rzecz umocnienia praworządności". Procedura ta jest stosowana w przypadku, gdy w którymś z państw członkowskich stwierdzone zostaną systemowe zagrożenia dla państwa prawa.

Pierwsza debata parlamentarna na temat sytuacji w Polsce, w której wzięli udział polska premier Beata Szydło i pierwszy wice-przewodniczący Komisji Frans Timmermans, odbyła się na styczniowej sesji plenarnej w Strasburgu. Została ona podsumowana przez posłów w przyjętej w kwietniu rezolucji. W czerwcu Komisja Europejska przyjęła "Opinię ws. Praworządności" dotyczącą Polski, rozpoczynając tym samym kolejny etap postępowania. W lipcu Komisja Europejska przesłała polskim władzom zalecenia w tej sprawie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Eksport produktów mleczarskich z UE
 • Eksport produktów mleczarskich z UE

  W pierwszych jedenastu miesiącach 2017 r. z Unii Europejskiej wyeksportowano 127,3 tys. t masła, a więc o 26,9 tys. t - 17% mniej niż w porównywalnym okresie przed rokiem.
 • Unijny handel drobiem
 • Unijny handel drobiem

  Jak wynika z danych USDA Unia Europejska jest czwartym na świecie, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Chinach producentem mięsa drobiowego. Jak wynika z prognoz Komisji Europejskiej w 2018 r. unijna...
 • Polska w czołówce producentów wyrobów tytoniowych
 • Polska w czołówce producentów wyrobów tytoniowych

  Polska produkuje 175 mld sztuk papierosów i 27 tys. ton innych wyrobów tytoniowych, co daje jej drugie miejsce w Europie. Szybki rozwój sektora powoduje, że już w 2018 roku może wyprzedzić...
 • Rosyjskie embargo
 • Rosyjskie embargo

  7 sierpnia 2014 r. rząd rosyjski wprowadził zakaz przywozu do Federacji Rosyjskiej niektórych produktów rolnych pochodzących z UE, w tym owoców i warzyw. W czerwcu 2015 r. władze rosyjskie...
 • Minister rozważa wydłużenie terminów stosowania nawozów
 • Minister rozważa wydłużenie terminów stosowania nawozów

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaproponował wprowadzenie regulacji umożliwiających późniejsze stosowanie nawozów w terminach innych niż terminy wskazane w załączniku do rozporządzenia.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl