| Autor: kkj6

Rosja – Zapotrzebowanie na produkty w dalszym ciągu jest duże

Dla niektórych zakładów rosyjski rynek jest idealnym miejscem do robienia intratnych interesów. Jednak Rosja cały czas dąży do samowystarczalności i jest coraz bliżej osiągnięcia tego celu.

Rosja – Zapotrzebowanie na produkty w dalszym ciągu jest duże

Polskie zakłady mogą cieszyć się z eksportu swoich produktów do Rosji. Mamy blisko, więc transport nie jest zbyt kosztowny i jesteśmy nadal atrakcyjni dla tego rynku zbytu. Dzięki właściwej promocji polskich artykułów dotowanej ze środków unijnych jesteśmy bardziej atrakcyjni.


Niestety nie potrwa to wiecznie, gdyż Rosja buduje własne zaplecze produkcyjne i prędzej czy później usamodzielni się. Dlatego też, coraz częściej słychać głosy zachęcające do inwestycji w tym kraju. Szacuje się, że odłogiem leży około 40 mln hektarów ziemi.


Dla polskiej strony, w przypadku dużych inwestycji, Rosja nadal jawi się jako niepewny rynek. W związku z tym polskie firmy wolą eksportować swój towar niż ryzykować i zacząć produkcję na miejscu.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!