| Autor: redakcja1

Ukraina modernizuje swoje szlaki przewozowe do granicy z Polską

W komunikacie Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy dowiadujemy się, że obecnie kontynuowana jest rozbudowa samochodowej infrastruktury granicznej w ramach zainicjowanego przez prezydentów Ukrainy i Polski projektu „Otwarta granica”.

Ukraina modernizuje swoje szlaki przewozowe do granicy z Polską
W szczególności otwarto punkt kontrolny „Nyzhankovychi – Malhovice” dla ruchu pustych samochodów ciężarowych, zmodernizowano i zwiększono przepustowość punktu kontrolnego „Krakowiec – Korczowa” oraz znaleziono rozwiązanie infrastrukturalne w celu zmniejszenia kolejek w punkcie kontrolnym „Jagodin – Dorohusk".

Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy informuje (komunikat z 17.02.2023) również, że przywrócono ruch pociągów na dwóch odcinkach linii kolejowej na granicy Ukrainy z Polską. W tym celu wyremontowano prawie 70 km torów, wyremontowała 10 mostów na odcinkach Derżkordon — Starżawa — Chirów — Nieżankowicze — Derżkordon (linia 102) i Chyrów — Sambor.
 
- Dzięki realizacji tych projektów znacznie zwiększymy przepustowość naszej zachodniej granicy, w szczególności jej kluczowego kierunku – Polski. To dodatkowe możliwości dla eksporterów, dodatkowe szlaki logistyczne transportu pomocy międzynarodowej na Ukrainę i przyspieszenie praktycznej integracji Ukrainy z rynkiem europejskim – powiedział Ołeksandr Kubrakow, wicepremier ds. odbudowy Ukrainy – minister rozwoju społeczności, terytoriów i Infrastruktura.


Tagi:
źródło: