| Autor: redakcja1

W Belgii oczekiwania gospodarcze na najwyższym poziomie od pierwszego kwartału 2014 r.

Za sprawą silnego eksportu oczekiwania gospodarcze konsumentów w Belgii stale szły w górę, a oczekiwania dochodowe również wykazywały oznaki poprawy.

W Belgii oczekiwania gospodarcze na najwyższym poziomie od pierwszego kwartału 2014 r.

W trzecim kwartale oczekiwania gospodarcze zwiększały się stabilnie, osiągając na koniec okresu 24,3 pkt. To najwyższy poziom od pierwszego kwartału 2014 r., a przy tym wynik lepszy o 10,1 pkt. niż w drugim kwartale i aż 21,8 pkt. większy niż w tym samym momencie 2016 roku.

 


Po okresie tendencji zniżkowych, jakie panowały w drugim kwartale, w trzecim kwartale oczekiwania dochodowe odbiły w górę, chociaż nie obyło się bez drobnych wahań w sierpniu. Ostatecznie wyniosły -2,8 pkt., a więc o 5,3 pkt. więcej niż pod koniec poprzedniego kwartału i o 12,5 pkt. więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej.

 


W kwietniu skłonność do zakupów osiągnęła wysoki poziom, ale potem równomiernie malała aż do sierpnia, kiedy znowu zaczęła rosnąć, żeby we wrześniu znowu się zmniejszyć do 14,8 pkt. To więcej o 1,3 pkt. w porównaniu do danych z drugiego kwartału, ale zaledwie 0,6 pkt. niż w analogicznym momencie roku minionego.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!