| Autor: redakcja1

W wodach jest coraz mniej ryb

Ekolodzy zaniepokojeni obecną sytuacją apelują do rybaków o zdrowy rozsądek w połowach. Już wiadomo, że obecny stan ryb w morzach i oceanach znacznie się zmniejszył.

W wodach jest coraz mniej ryb

Statystyki dotyczące zasobów rybnych w Atlantyku ujawniają, że dwie trzecie z nich, czyli około 63 procent jest zbyt mocno wykorzystywane. Na dodatek, w Morzu Śródziemnym niemalże 82 procent stad zostało przełowionych. Eksperci również nie zapominają o Bałtyku i także tutaj apelują o zachowanie umiaru.


Unijna komisarz ds. rybołówstwa już zapowiedziała, że odniesie się do wniosku jaki wpłynął ze strony ekologów. Uważa, że sprawa zaszła tak daleko, bo wiele państw zataja prawdziwe dane dotyczące połowu ryb. Drobne kłamstwa wielu krajów mogły przyczynić się do tego, że aktualnie w morzach i oceanach może być jeszcze mniej ryb niż wykazują statystyki, które prawdopodobnie zostały sporządzone na podstawie fałszywych danych.


Rządy poszczególnych państw obawiają się reakcji swoich rodzimych rybaków. Uważają, że wiadomość o planowanym obniżeniu kwot połowowych może wywołać wśród nich bunt, bo dla nich oznacza to mniej pracy, ale także mniejszy zysk.


Ekolodzy są nieubłagani i twierdzą, że jeżeli w końcu nie zostaną podjęte żadne kroki i nie ograniczy się połowów, to niedługo ryby w morzach i oceanach będą rzadkością, a klienci będą musieli słono za nie płacić.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!