| Autor:

Włochy – Oszustwa w zakresie kwot mlecznych

Po raz kolejny oszustwo przy kwotach mlecznych zostało odpowiednio ukarane.


Dopiero kilka dni temu dwoje Włochów zostało skazanych w precedensowym postępowaniu na karę 3,5-letniego pozbawienia wolności. Zarzutem, jaki im postawiono, było uchylanie się od płacenia podatków karnych na łączną kwotę 20 mln euro.

 

Podczas trwania rozprawy zamrożono wszelkie aktywa oskarżonych oraz wszystkich osób, które były z nimi prawnie powiązane. To dało sumę 16 mln euro, które potem skonfiskowano.

 

Oszustwa polegały na założeniu sieci firm mających na celu uniknięcie karnych płatności. Niemniej jednak według włoskich władz to jedynie czubek góry lodowej, gdyż w latach 1998-2006 kwota oszustw z tego tytułu miała wynieść 100 mln euro wyrównawczych opłat.

 

Guardia di Finanza, czyli włoska policja finansowa otrzymała niezwykle cenną pomoc od Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF), który nadzoruje działalność śledczą na szczeblu unijnym.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!