| Autor: redakcja1

Wysoki import pszenicy do Wielkiej Brytanii w 2012 roku

Miniony rok był jednym z najbardziej nieudanych pod względem zbiorów pszenicy w Wielkiej Brytanii. Niedostateczna ilość opadów sprawiła, że plonowanie tego ziarna znalazło się na najniższym od 23 lat poziomie. Wiele do życzenia pozostawia także jego jakość, która również nie należała do najlepszej.

Wysoki import pszenicy do Wielkiej Brytanii w 2012 roku
W związku z tym, tylko w przeciągu pierwszych pięciu miesięcy 2012 roku Wielka Brytania zaimportowała blisko 1,04 mln ton pszenicy, czyli o niemal 300% więcej niż w analogicznym okresie sezon wcześniej, kiedy import wyniósł 366,63 tysiąca ton.

Co więcej w samaym listopadzie ubiegłego roku do tego kraju dostarczono 225,3 tysiąca ton pszenicy, przy czym blisko 200,95 tysiąca ton sprowadzono z unijnych krajów.

W sezonie 2012/13 Wielka Brytania po raz pierwszy w ostatnim dziesięcioleciu stanie się importerem netto pszenicy. W analizowanym okresie kraj ten wyeksportował bowiem 477 tysięcy ton pszenicy.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!