Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

ANR wsparła archeologię

Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy przekazał nieodpłatnie na rzecz województwa kujawsko-pomorskiego nieruchomość o powierzchni 10,12 ha w Biskupinie.

ANR wsparła archeologię
Więcej materiałów video znajdziesz na kanale "telewizja rolnicza"
Nieruchomość położona w gminie Gąsawa (powiat żniński) posłuży poszerzeniu terenu Muzeum Archeologicznego w Biskupinie stanowiącego wojewódzką instytucję kultury. Przekazany grunt jest wpisany do rejestru zabytków archeologicznych jako otoczenie pomnika historii "rezerwat archeologiczny Biskupin" i posiada znaczny potencjał badawczy, a jego nabycie pozwoli samorządowi województwa na podniesienie poziomu zadań realizowanych w dziedzinie prowadzenia działalności kulturalnej i edukacji publicznej.

W bieżącym roku OT w Bydgoszczy przekazał łącznie na rzecz jednostek samorządu terytorialnego nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 24 ha, na których powstaną m.in. place zabaw, świetlice wiejskie, boiska i kompleksy sportowe, ścieżki rowerowe oraz drogi.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!