Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

ANR wspiera rozwój technologii

W grudniu 2010 roku Oddział Terenowy ANR w Poznaniu przekazał nieodpłatnie nieruchomości na rzecz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ANR wspiera rozwój technologii

Dzięki temu, na gruntach ANR powstanie Poznański Instytut Transferu Technologii oraz pola badawcze dla studentów i wykładowców Wydziału Biologii.

Oprócz tego, OT w Poznaniu przekazał grunty wielkopolskim samorządom. Poza kolejnymi boiskami sportowymi, placami zabaw czy drogami, na gruntach od ANR, w Gminie Przemęt powstanie plaża wraz z odpowiednią infrastrukturą. Łącznie w grudniu poznański oddział ANR przekazał ponad 65 ha gruntów.

Od ponad 17 lat, dzięki Agencji Nieruchomości Rolnych realizującej art. 24, 43, 44 i 48 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2007 r., nr 231, poz. 1700) liczne gminy w całym kraju zyskały wiele nowych obiektów poprawiających jakość życia mieszkańców.

Przekazane nieodpłatnie grunty są wykorzystywane na realizację celów własnych jednostek samorządu terytorialnego, a te koncentrują się na polepszaniu warunków życia mieszkańców i rozwoju infrastruktury. Często są to nieruchomości o znacznej, kilkumilionowej wartości.

Biuro Rzecznika Prasowego

Źródło: http://www.anr.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!