Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Kolejne sportowe obiekty

We wtorek, 18 stycznia br., Oddział Terenowy ANR w Warszawie Filia w Łodzi przekazał nieodpłatnie nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 2,5 ha i wartości 110 tys. zł na rzecz okolicznych samorządów.

Kolejne sportowe obiekty


W gminie Pacyna na przekazanej działce o powierzchni prawie 1 ha powstanie boisko sportowe, natomiast w gminie Rzgów przekazana nieruchomość w obrębie geodezyjnym Romanów o powierzchni ponad 1,6 ha zostanie przeznaczona na wybudowanie obiektów sportowo-rekreacyjnych, w tym: boiska sportowego, placu zabaw dla dzieci, parku rowerowego i zaplecza infrastrukturalnego dla kompleksu sportowego gminy.

Od ponad 17 lat, dzięki Agencji Nieruchomości Rolnych realizującej art. 24, 43, 44 i 48 ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2007 r., nr 231, poz. 1700) liczne gminy w całym kraju zyskały wiele nowych obiektów poprawiających jakość życia mieszkańców.

Przekazane nieodpłatnie grunty są wykorzystywane na realizację celów własnych jednostek samorządu terytorialnego, a te koncentrują się na polepszaniu warunków życia mieszkańców i rozwoju infrastruktury. Często są to nieruchomości o znacznej, kilkumilionowej wartości.

Biuro Rzecznika Prasowego

Źródło: http://www.anr.gov.pl
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!