Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Pomoc finansowa od ANR

Zgodnie z ustawą o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (art. 43 ust. 2, art. 44 i 48) Agencja Nieruchomości Rolnych może udzielić bezzwrotnej pomocy finansowej na budowę, remont i przebudowę budynków, lokali, obiektów infrastruktury technicznej oraz innego majątku przekazanego nieodpłatnie, który był w złym stanie technicznym.

Pomoc finansowa od ANR

Należy podkreślić, że środki z tej pomocy mogą być wykorzystane przez gminy lub inne uprawnione podmioty tylko i wyłącznie na realizację celów własnych.


W ubiegłym roku wrocławski Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych udzielił bezzwrotnej pomocy finansowej w kwocie ponad 4 mln zł. W ramach tych środków wykonano remonty 27 dróg, 38 lokali mieszkalnych oraz remont elewacji budynku w Wojciechowie, a także przebudowę jednej sieci wodociągowej i jednej kotłowni.


OT Wrocław


Źródło: http://www.anr.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!