Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Stawy Milickie - nowa spółka

Powołano nową spółkę "Stawy Milickie", która będzie się znajdowała na terenie stawów hodowlanych karpi, a także w pobliżu rezerwatu ornitologicznego.

 

Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu Andrzej Jamrozik na zaproszenie Marszałka Województwa Dolnośląskiego Marka Łapińskiego, wziął udział 12 listopada 2010 r. w uroczystości podpisania umowy powołującej spółkę „Stawy Milickie”.

 

Uroczyste podpisanie dokumentu miało miejsce w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu w obecności wojewody Rafała Jurkowlańca.


Kolejnym etapem w powstawaniu nowej Spółki będzie wniesienie raportem przez Agencję Nieruchomości Rolnych terenów o pow. ok. 7 600 ha obejmujących „Stawy Milickie”. Nieruchomość tworzą stawy rybne rozciągające się w kilku kompleksach po obu stronach rzeki Baryczy. Jest to obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, którego znaczna część objęta jest rezerwatem ornitologicznym. Występuje tu ponad 270 gatunków ptaków. Stawy Milickie stanowią największe skupienie lęgowe gęsi w Środkowej Europie.

 

Z drugiej strony jest to największy w Polsce i Europie ośrodek hodowli karpia.

 

Źródło: http://www.anr.gov.pl

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!