ARiMR: Jest jeszcze szansa na zaliczkową wypłatę pomocy

Agencja informuje, że w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” PROW 2014-2020, wnioskodawca, który wcześniej nie zaznaczył we wniosku, że ubiega się o zaliczkową wypłatę pomocy, ma jeszcze szansę wystąpić o zaliczkę po zawarciu umowy z ARiMR.

ARiMR: Jest jeszcze szansa na zaliczkową wypłatę pomocy

Taka możliwość pozwala na uzyskanie wcześniejszego, częściowego finansowania kosztów inwestycyjnych.
 

Wniosek o zaliczkę w wysokości do 50 proc. przyznanej pomocy można złożyć w Oddziale Regionalnym Agencji, w którym zawarto umowę o przyznaniu wsparcia, w terminie 30 dni od jej zawarcia. Formularz wniosku o zaliczkę jednorazową (lub wypłacaną w transzach) udostępniony jest na stronie internetowej ARiMR.

 

Wypłata zaliczki będzie możliwa po uprzednim ustanowieniu zabezpieczenia w postaci gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, poręczenia bankowego albo weksla z poręczeniem wekslowym banku, w wysokości 100 proc. zaliczki lub jej transzy.
 

ARiMR honoruje gwarancje bankowe lub ubezpieczeniowe wystawione przez instytucje finansowe wymienione w Rejestrze Upoważnionych Gwarantów (RUG).

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!