D. Obajtek: Do końca listopada do rolników w sumie trafi 10,2 mld zł. Od grudnia rozpocznie się wypłata pozostałych płatności

Podczas spotkania Prezesa ARiMR Daniela Obajtka z pracownikami oddziału regionalnego i biur powiatowych Agencji w woj. warmińsko-mazurskim poruszono sprawę wypłaty zaliczek na dopłaty bezpośrednie i innych płatności w najbliższym czasie.

D. Obajtek: Do końca listopada do rolników w sumie trafi 10,2 mld zł. Od grudnia rozpocznie się wypłata pozostałych płatności

Prezes ARiMR podkreślił, że już 97 proc. rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła 70-proc. zaliczki na poczet płatności bezpośrednich za 2016 r., poczr czym do gospodarzy na Warmii, Mazurach i Żuławach trafiło ok. 540 milionów zł.

- Łącznie do końca listopada do rolników w całej Polsce trafi ok. 10,2 mld zł (zaliczki, ONW i płatności rolnośrodowiskowe - przyp. red.). Od 1 grudnia - zapowiedział prezes ARiMR - Agencja będzie wypłacać pozostałe płatności.

- Środki te - przekonywał Daniel Obajtek - stabilizują sytuację finansową rolników, którzy mogą już rozpocząć przygotowania do wiosennych prac polowych. A teraz ceny nawozów, środków ochrony roślin czy maszyny są tańsze - podkreślił.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!