Prezes ARiMR w Wielkopolsce

Prezes ARiMR Daniel Obajtek odwiedza pracowników oddziałów regionalnych i biur powiatowych. W czwartek, 27 października przebywał w woj. wielkopolskim.

Prezes ARiMR w Wielkopolsce

Na spotkanie z prezesem Agencji przybyło około 400 pracowników wielkopolskiego OR i BP. Obajtek dziękował im m.in. za sprawną obsługę wniosków o dopłaty obszarowe i przeprowadzanie kontroli na miejscu. Pozwoliło to na rozpoczęcie 17 października wypłaty zaliczek na poczet dopłat  bezpośrednich za 2016 r. Zapewnił, że do końca października ARiMR wypłaci ok. 3 mld złotych, a do końca listopada ok. 10 mld złotych.

Jak zaznaczył, pieniądze te są potrzebne rolnikom, którzy na jesieni zakupują maszyny czy nawozy, bo są one w tym okresie są tańsze. Apelował także do pracowników o właściwe podejście do rolników. - Pomożemy tym ludziom - mówił Obajtek. Zwrócił też uwagę, że otwarty w tym tygodniu Wydział Tworzenia Oprogramowania Departamentu Informatyki w Lublinie wpłynie na stabilizację systemów informatycznych ARiMR.

Przedstawicielom przedszkoli z gmin wiejskich Obajtek przekazał zakupione przez ARiMR zestawy edukacyjne, a strażakom ochotnikom - torby medyczne.

O godzinie 16 rozpoczęła się  wizyta Prezesa Daniela Obajtka w gospodarstwie rolnym zlokalizowanym w Nekli. Mieszkaniec tej miejscowości inwestycje w park maszynowy rozpoczął już od funduszy przedakcesyjnych (SAPARD), potem były  fundusze strukturalne „Inwestycje w  gospodarstwach  rolnych", „Modernizacja gospodarstw rolnych" a także „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". 

W ramach "Modernizacji" rolnik zakupił 2 ciągniki rolnicze, przyczepę rolniczą i kombajn do zbiorów ziemniaków. Ważną inwestycję stanowiło utwardzenie placu manewrowego, co pozwoliło na usprawnienie prac i poprawę estetyki gospodarstwa.

W przypadku wizytowanego gospodarstwa można śmiało powiedzieć, że
zainwestowane środki nie zostały zmarnowane.Tagi:
źródło: