Wymiana pokryć dachowych – rusza II nabór

Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. odbędzie się drugi nabór wniosków o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z azbestu w gospodarstwach rolnych, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Wymiana pokryć dachowych – rusza II nabór
Kto może skorzystać
 
Wsparcie skierowane jest do tych rolników, którzy jeszcze nie skorzystali z dofinansowania na wymianę pokryć dachowych z azbestu w ramach I naboru wniosków.
 
Formularz elektroniczny
 
Nabór odbędzie się z wykorzystaniem formularza elektronicznego na Platformie Usług Elektronicznych (https://epue.arimr.gov.pl/)
 
Zasady wsparcia
 
Wsparcie udzielane jest na wymianę pokrycia dachu z azbestu na budynkach służących do produkcji rolniczej. Wysokość wsparcia wynosi 40 zł/m2 wymienianego pokrycia dachu. Wsparcie przysługuje maksymalnie do 500 m2 wymienionego pokrycia dachu.
 
Uproszczenia
 
W tegorocznym naborze wniosków wprowadzono istotne uproszczenia tj.:
  • umożliwiono przyznanie wsparcia do wymiany pokryć dachowych na budynkach służących do produkcji rolniczej położonych również w gminach miejskich;
  • zmniejszono liczbę załączników do wniosku;
  • wydłużono termin dla wnioskodawców na uzupełnienie wniosku/złożenie wyjaśnień, z 7 do 14 dni;
  • wprowadzono bardziej precyzyjne zawiadomienia wysyłane do wnioskodawców m.in. o potrzebie uzupełnienia wniosku lub złożenia wyjaśnień.


Tagi:
źródło: