Wypłata wsparcia z tytułu ONW przebiega zgodnie z planem

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 4 maja 2012 r. wypłaciła ponad 1,3 miliarda z tytułu dopłat ONW za 2011 r. Pieniądze te trafiły na konta bankowe blisko 739 tys. rolników.

Wypłata wsparcia z tytułu ONW przebiega zgodnie z planem

Do otrzymywania dopłaty ONW uprawnieni są rolnicy, którzy prowadzą działalność w niekorzystnych warunkach. Zaliczają się do nich gospodarujący na glebach słabej jakości, w trudnych warunkach klimatycznych, a także wszyscy, dla których ukształtowanie terenu stwarza ograniczenia w prowadzeniu działalności rolniczej (np. na obszarach górskich i podgórskich). Gospodarowanie na takich terenach wymaga dodatkowych nakładów pracy i aby je zrekompensować wprowadzone zostały dopłaty ONW.  W Polsce ponad połowa gruntów użytkowanych rolniczo, kwalifikuje się do objęcia takim wsparciem.
 

W 2011 r. wnioski o wsparcie na prowadzenie działalności rolniczej na obszarach górskich i terenach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (dopłaty ONW) złożyło w ARiMR ponad 700 tys. rolników. Realizacja wypłat rozpoczęła się 17 października ubiegłego roku, a zakończy się do 30 czerwca 2012 r.
 

Departament Komunikacji SpołecznejTagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!