Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Konferencja „Zdrowe żywienie, zdrowe pokolenie”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 16 maja 2014 roku w sali konferencyjnej hotelu Mercure w Opolu, kolejny już raz w ramach...

W dniu 16 maja 2014 roku w sali konferencyjnej hotelu Mercure w Opolu, kolejny już raz w ramach realizowanych przez agencję programów odbyła się konferencja naukowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tym razem tematem przewodnim był mechanizm „Owoce w szkole”, a na konferencji pojawili się przedstawiciele oświaty, lekarze, specjaliści w dziedzinie dietetyki, uczniowie, przedstawiciele samorządu terytorialnego z W-ce Marszałkiem Antonim Konopką na czele. Organizatorem spotkania była Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Opolu. Licznie zgromadzonych gości przywitała i oficjalnie otworzyła konferencję pani Agnieszka Zagola – Dyrektor OT ARR w Opolu.
 
Program obrad konferencji obfitował w wykłady reprezentantów nauki i praktyki. Tematyka prelekcji obejmowała zagadnienia z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży, jak i również z zasad realizacji programu „Owoce w szkole” na terenie Polski.
 
Pierwszy wykład poprowadziła dr hab. inż Katarzyna Szwedziak – profesor z Politechniki Opolskiej, która w ciekawy sposób przedstawiła innowacyjne metody oceny jakości warzyw i owoców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prelekcja dotycząca wpływu żywienia na prawidłowy rozwój dziecka wygłoszonej przez panią dr Małgorzata Bihun – lekarza pediatrę.
 
Natomiast w czasie prezentacji pani mgr Urszulę Nowainską na temat „Prawidłowego odżywiania dzieci i młodzieży w szkole” można było poznać czynniki mające wpływ na zdrowy rozwój dziecka. Z kolei pan Robert Gwóźdź z Kuratorium Oświaty, omówił współpracę z Agencją Rynku Rolnego w ramach promocji prozdrowotnych postaw wśród dzieci szkolnych z Opolszczyzny.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie
 • Roltechnika 2017 - podsumowanie

  Wilkowice położone w zachodniej części Polski, w powiecie leszczyńskim, w gminie Lipno stały się na dwa dni centrum zainteresowania miłośników starych maszyn i urządzeń rolniczych oraz...
 • „Gospodarz w Szkole”. Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu
 • „Gospodarz w Szkole”. Szkoła Podstawowa nr 4 w Swarzędzu

  W czwartek, 26 stycznia 2017 roku, Redaktorzy Portalu Gospodarz.pl odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu.
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych
 • Mniejsze pogłowie krów mlecznych

  Populacja bydła w grudniu minionego roku wynosiła 6 035,5 tys. sztuk i była o 1,1% czyli o 65,3 tys. szt. większa niż przed rokiem, ale o 1,8% - 107,6 tys. sztuk mniejsza niż w czerwcu 2017 r.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl