Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
| Autor: kkj6

Noworoczna Gala Agrobiznesu i Konfrontacje „Droga do AgroSukcesu”

20 stycznia w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się Noworoczna Gala Agrobiznesu połączona z Konfrontacjami pt. „Droga do AgroSukcesu”, czyli spotkaniem najlepszych polskich rolników i przedsiębiorców z branży rolnej ze studentami SGGW.

Noworoczna Gala Agrobiznesu i Konfrontacje „Droga do AgroSukcesu”

Organizatorami byli Rektor SGGW, Doradca Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję miesięcznika AGRO. Patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARR i Prezes ANR. Celem wydarzenia była popularyzacja osiągnięć najlepszych polskich rolników i przedsiębiorców z branży rolnej, laureatów konkursów AgroLiga i Agroprzedsiębiorca RP.


Galę Agrobiznesu otworzyli prof. dr hab. Alojzy Szymański – rektor SGGW oraz Kazimierz Plocke – Sekretarz stanu w MRiRW i Marian Zalewski – Podsekretarz stanu w MRiRW. W uroczystościach uczestniczyli również m.in. prof. dr hab. Tomasz Borecki – Doradca Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski – były Doradca Prezydenta RP, Jan Ciesielski – Prezes AgroBiznesKlubu, Waldemar Broś – Prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich oraz prezesi i przedstawiciele agencji rolnych, instytucji działających na rzecz rolnictwa, a także najlepsi polscy rolnicy i agroprzedsiębiorcy. Agencję Rynku Rolnego reprezentowali: Andrzej Groszek – Dyrektor Biura Analiz i Programowania i Michał Wójciak – Dyrektor Biura Administrowania Obrotem Towarowym z Zagranicą oraz Iwona Ciechan – Rzecznik Prasowy ARR, która podczas uroczystości została wyróżniona nagrodą dla biur prasowych agencji rolnych.


W trakcie Gali wręczono również nagrodę AgroBiznesKlubu im. Andrzeja Warchoła, nagrody w konkursach AgroLiga i Agroprzedsiębiorca RP oraz nagrody w konkursach miesięcznika AGRO – AgroKlasa ODR i Kwatera na Medal.


W czasie drugiej części wydarzenia Konfrontacji „Droga do AgroSukcesu”, laureaci konkursów AgroLiga i Agroprzedsiębiorca RP przedstawili swoje osiągnięcia i sukcesy w branży rolnej oraz odpowiadali na pytania zadawane przez zainteresowanych.

W trakcie uroczystości ARR zorganizowała stoisko konsultacyjne, w którym dostępne były nieodpłatne wydawnictwa informacyjne Agencji.

Źródło: http://www.arr.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!