Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
| Autor: redakcja1

Pierwsza w Polsce EKO Galeria Handlowa

W dniu 24 maja 2014 r. w Poznaniu odbyło się otwarcie pierwszej w Polsce EKO Galerii Handlowej w całości scalającej producentów żywności wysokiej jakości, jak i producentów żywności regionalnej o tradycjach kulinarnych regionów.

Pierwsza w Polsce EKO Galeria Handlowa
Honorowymi gośćmi Eko Bazaru byli Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zofia Szalczyk, Wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień, Wicewojewoda Przemysław Pacia, Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego Andrzej Bobrowski, Proboszcz Parafi pw. Matki Bożej Pocieszenia ks. Rafał Pierzchała, a także Radosław Laskowski Trener Kadry Narodowej w Kick Boxingu, Mistrz Świata w Kick boxingu wybitny sportowiec, trener i propagator zdrowej żywności.
 
Działający 7 dni w tygodniu Eko Bazar na 53 ekologicznych stoiskach będzie skupiał najlepszych reprezentantów branży eko-żywności, a więc piekarnie ekologiczne, lodziarnie tradycyjne, kawiarnie eko, rękodzieła artystyczne i ekologiczne, a także wystawców ekotechnologii.
 
Poza tym w galerii znajduje się sala konferencyjna, na której prowadzone będą wykłady o zdrowym odżywianiu i ekologii oraz produktach wystawianych na stoiskach.
 
Oddział Terenowy ARR w Poznaniu aktywnie uczestniczy w inicjatywach mających na celu rozwój lokalnej produkcji żywności, a także włącza się w działania wspierające lokalne przedsięwzięcia promocyjne organizowane przez lub na rzecz producentów żywności lokalnej, regionalnej, tradycyjnej i ekologicznej.
 
Otwarcie uświetnił występ utalentowanej artystki Ifi Ude, której na gitarze towarzyszył Michał Chęć. Na miejscu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci konkursów, zabawy oraz profesjonalnego placu zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!