Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
| Autor: kkj6

Polski drób dopuszczony do eksportu na rynek chiński

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że po wieloletnich staraniach strony polskiej o dopuszczenie polskiego drobiu do eksportu na rynek chiński, chińskie władze weterynaryjne (Urząd ds. Certyfikacji i Akredytacji, CNCA) opublikowały na swojej stronie internetowej listę polskich zakładów drobiarskich, dopuszczonych do eksportu na rynek ChRL.

Polski drób dopuszczony do eksportu na rynek chiński

Aby znaleźć się na liście, zakłady musiały przejść wieloetapową procedurę, spełnić zarówno formalne jak i jakościowe wymagania oraz poddać się kontroli przeprowadzonej przez właściwe służby chińskie.

Na liście znajdują się następujące zakłady:

  1. Superdrob S.A. Zakłady Drobiarsko Mięsne z Karczewia
  2. Alima-Gerber S.A. Production Plant z Rzeszowa
  3. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Usługowo-Handlowe Prosper Sp. z o.o. z Łukty
  4. Storteboom Hamrol Sp. z o.o. z Granowa
  5. Zakłady Mięsne Biernacki Chłodnia Składowa z Jarocina

Działania ukierunkowane na umożliwienie polskim producentom drobiu eksportu na rynek chiński były prowadzone od 2005 r. i objęły szereg spotkań i wizyt. Ta kwestia była wielokrotnie poruszona podczas bilateralnych spotkań z partnerami chińskimi na najwyższym szczeblu, prowadzonymi przez Pana Waldemara Pawlaka, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Pana Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Pana Mariana Zalewskiego, Podsekretarza Stanu w MRiRW. Publikacja listy stanowi końcowy etap uzyskania dostępu polskiego drobiu do rynku chińskiego.


Link do strony internetowej CNCA, na której umieszczono listę zakładów:


http://www.cnca.gov.cn/rjwzcjgb/qwfbcx/jkspqy/images/2011/01/31/82EA3E393F30617C2DB6ACB4C34A28A1.pdf


Źródło: http://www.arr.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!