Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Warsztaty kulinarne „Lekcja z Mistrzem” w Iławie

W dniu 29.11.10 r. w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbyły się warsztaty kulinarne Pt. „Lekcja z Mistrzem”.Organizatorem był Oddział Terenowy ARR.

 

Warsztaty dla uczniów III klasy Technikum Gastronomicznego poprowadziło dwóch mistrzów kuchni – Karol Okrasa Szef Kuchni restauracji Platter by Karol Okrasa w Warszawie oraz Dariusz Struciński Szef Kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach.Celem warsztatów jest nauka praktycznego przygotowania dań kuchni lokalnej w oparciu o wykorzystanie produktów wysokiej jakości pochodzących regionu Warmii i Mazur.Stąd też obecność na warsztatach producentów żywności regionalnej i tradycyjnej, którzy przekazali młodzieży wiedzę na temat zalet hodowli i przetwórstwa opartego na wieloletniej tradycji.

 

W warsztatach ze strony Agencji Rynku Rolnego uczestniczyli Andrzej Milkiewicz – Dyrektor OT, Alicja Maruszak – Zastępca Dyrektora, Katarzyna Szkaradek-Siwińska ora Karolina Pietraczyk z Centrali ARR w Warszawie oraz Cezary Antczak i Dariusz Wasiela z OT w Olsztynie.

 

Na zakończenie mistrzowie kuchni Karol Okrasa i Dariusz Struciński oraz przedstawiciele ARR i producentów żywności tradycyjnej otrzymali w podziękowaniu od młodzieży pamiątkowe zdjęcia.

 

Źródło: http://www.arr.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!